Na koniec z Mrukową - Zapowiedź XXVI. kolejki klasy A.

• autor: lksglowienka, 2011-06-16 10:29

W najbliższą niedzielę (19.06) zostanie rozegrana ostatnia kolejka klasy "A" - grupy II seniorów sezonu 2010/11. Nasza drużyna zagra w tej kolejce na wyjeździe z Zamczyskiem Mrukowa.

Wielkimi krokami zbliża się ostatnia kolejka sezonu 2010/11 w klasie "A" - grupie II seniorów. Nasza drużyna zagra na specyficznym stadionie w Pielgrzymce, gdzie mecze jako gospodarz gra Zamczysko Mrukowa. Obydwie drużyny już dawno zapewniły sobie utrzymanie, tak więc ten mecz jest o przysłowiową "pietruszkę". Obecnie w zespole z Mrukowej trenerem jest były szkoleniowiec naszej drużyny Mieczysław Tomkiewicz, a zawodnikami tej drużyny są Jakub Mrowiec i Bartłomiej Nawrocki, którzy w ubiegłym sezonie występowali w LKS-ie. W ostatniej kolejce piłkarze Zamczyska przegrali na wyjeździe z Orłem Bieździedza 1-2, więc na zakończenie sezonu będą chcieli odnieść zwycięstwo. W naszym zespole nie wystąpi kilku zawodników. Artur Makoś dostał w ostatnim meczu siódmą żółtą kartkę w tym sezonie i musi odsiedzieć jeden mecz, Piotr Guzik skręcił staw skokowy, ponadto nie będzie Mateusza Majkuta i Jacka Kuźnara. Do zespołu wróci Jakub Hejnar oraz zagra kilku juniorów, którzy już zakończyli sezon.

Czy na zakończenie sezonu naszej drużynie uda się zdobyć 3 punkty na ciężkim terenie? Przekonamy się w niedzielę 19 czerwca o godz. 16:30 na stadionie w Pielgrzymce. Informację o wyjeździe na mecz podamy w najbliższym czasie. Sędziować będą: Krzysztyński, Frankowicz, Rygiel E.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek wiemy już, kto awansował do okręgówki, a kto spadł z klasy "A". Pewna awansu jest już Kotwica Korczyna, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Tęczą Zręcin. Do końca nie jest jeszcze rozstrzygnięte kto awansuje z drugiego miejsca. Tylko kataklizm może sprawić, żeby nie awansowała pewna na 99% drużyna Orła Bieździedza, która również na wyjeździe zagra z ostatnią w tabeli Dębowczanką. Przez remis z drużyną z Dębowca, z rozgrywkami klasy "A" pożegnała się drużyna Huraganu Jasionka. Na zakończenie sezonu zespół ten wyjedzie do Kołaczyc, gdzie zagra z tamtejszą Ostoją. Teoretyczne szanse na awans ma jeszcze Sobniów Jasło. Zespół ten musi wygrać najbliższe spotkanie u siebie z Burzą Rogi różnicą aż sześciu bramek i liczyć na porażkę Orła Bieździedzy w Dębowcu, co wydaje się mało prawdopodobne. Pozostałe mecze już są praktycznie o nic. Między sobą zagrają zespoły, które jeszcze przed ostatnią kolejkę walczyły o awans. Gaudium Łężyny podejmie Victorię Kobylany, a piłkarze Dworu Kombornia zagrają u siebie z Orłem Faliszówka.