Zapowiedź: Głowienka - Sobniów.

• autor: lksglowienka, 2011-08-18 16:00

W niedzielę 21 sierpnia zostanie rozegrana II. kolejka klasy "A" - grupy II seniorów, w której lider po inauguracyjnej kolejce - LKS Głowienka podejmie drużynę Sobniowa Jasło.

Po udanej inauguracji sezonu, w której drużyna LKS-u wygrała z OKS Markiewicza Krosno 3-0, w drugim meczu w tym sezonie zmierzy się przed własną publicznością z OKS-em Sobniów Jasło. Drużyna Sobniowa była rewelacją rundy wiosennej ubiegłego sezonu, ostatecznie zajęła 3. miejsce gromadząc 46 punktów. Jednak trochę niespodziewanie przegrała w pierwszym meczu nowego sezonu u siebie z Ostoją Kołaczyce 1-2. Bramkę dla Sobniowa zdobył grający trener Paweł Kasprzyk, były gracz Czarnych Jasło. I to on, mimo że ma już 43 lata, jest jednym z najlepszych zawodników tej drużyny. Warto zaznaczyć, że drużyna Sobniowa jest jedną z najbardziej doświadczonych drużyn w klasie "A", więc na pewno nie będzie chciała sprzedać tanio skóry drużynie Głowienki. Nasza drużyna do meczu z Sobniowem przystąpi prawdopodobnie w pełnym składzie. Na pewno do składu powróci Wojciech Biały. Czy więc naszej drużynie uda się zgromadzić kolejne 3 punkty w pierwszym meczu u siebie w tym sezonie?

Mecz II. kolejki klasy "A" - grupy II LKS Głowienka - OKS Sobniów Jasło zostanie rozegrany w niedzielę 21 sierpnia o godz. 16:30 na stadionie w Głowience. Mecz poprowadzi trójka sędziowska: Śnieżek J., Baran, Florczak K. Zbiórka zawodników godz. 15:30.

Za nami już pierwsze mecze w tym sezonie, padło w nich kilka niespodzianek, jednak w niektórych meczach faworyci nie zawiedli. W najbliższy weekend II. kolejka rozgrywek. Jako pierwsi (w sobotę 20 sierpnia) na stadion w Nowym Żmigrodzie wybiegną tamtejsza Wisłoka (lider rozgrywek ex aequo z Głowienką) oraz Tempo Nienaszów, któremu została anulowana kara -9 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli. Warto również wspomnieć, że to spotkanie jest derbami gminy Nowy Żmigród, tak więc walki i emocji zapewne nie zabraknie. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane w niedzielę. O godz. 15:00 na stadionie w Pielgrzymce, Zamczysko Mrukowa, które gra tam jako gospodarz podejmie beniaminka Polonię Kopytowa. Gospodarze w pierwszej kolejce pauzowali, zaś Polonia zremisowała u siebie z Victorią Kobylany 2-2. Na tym specyficznym boisku będzie łatwiej się grało Zamczysku, jednak nie wiadomo, co ta drużyna obecnie prezentuje po odejściu kilku zawodników. Pozostałe mecze zostaną rozegrane o godz. 16:30. Ostoja Kołaczyce, która wygrała pierwsze spotkanie w tym sezonie zmierzy się na własnym stadionie z Orłem Lubla, beniaminkiem rozgrywek, który po pierwszym meczu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ex aequo z OKS Markiewicza Krosno, który w niedzielę zagra na ciężkim terenie w Łężynach. W Kobylanach zagrają drużyny, które swój pierwszy mecz zremisowały. Miejscowa Victoria po remisie w Kopytowej, będzie chciała pokusić się o pierwszy komplet punktów z Dworem Kombornia, który na inaugurację zremisował bezbramkowo z Gaudium Łężyny. Po porażce w Nienaszowie, drużyna Burzy Rogi będzie musiała zrehabilitować się i zgarnąć trzy oczka na własnym boisku z Tęczą Zręcin. Pauzuje Orzeł Faliszówka.