Zapowiedź: Gaudium - Głowienka.

• autor: lksglowienka, 2011-09-01 14:10

W najbliższą niedzielę (4.09) zostanie rozegrana IV. kolejka klasy "A" - grupy II seniorów. W jednym z siedmiu meczów tej kolejki lider rozgrywek - LKS Głowienka zagra na wyjeździe na ciężkim terenie z Gaudium Łężyny.

Piłkarze Głowienki, którzy w 3 meczach zdobyli komplet punktów i są liderem rozgrywek zagrają w IV. kolejce na wyjeździe z 9. w tabeli Gaudium Łężyny. Drużyna z Łężyn w trzech meczach zanotowała trzy remisy. Co ciekawe, były to same remisy bezbramkowe, tak więc ich stosunek bramek wynosi 0-0. Ostatnio zremisowali z Sobniowem Jasło. Podopiecznych Roberta Mastaja, niegdyś zawodnika Karpat Krosno czy Czarnych Jasło nie wolno jednak lekceważyć, gdyż na własnym boisku są w stanie urwać punkty każdej drużynie. Niedzielny rywal co prawda nie gra już tak dobrze jak w ubiegłych latach, kiedy to walczyli o klasę okręgową, jednak są drużyną która na pewno będzie chciała zakończyć sezon w górnej części tabeli. O sile drużyny mogą stanowić dwaj doświadczeni środkowi pomocnicy: Łukasz Kalityński i Andrzej Juszczyk, których mocne strzały z 20, a nawet 30 metrów często wpadają do bramki. Naszej drużynie na stadionie w Łężynach wiodło się zazwyczaj dobrze, szczególnie w ostatnim sezonie, kiedy to 5 czerwca 2011 r. pokonaliśmy po pięknych bramkach Jakuba Hejnara i Pawła Półchłopka oraz  wykorzystanym karnym przez Karola Kozieradzkiego 3-2. Czy naszej drużynie uda się powtórzyć ten wynik?

Mecz Gaudium Łężyny - LKS Głowienka zostanie rozegrany 4 września 2011 r. o godz. 16:30 na stadionie w Łężynach. Wyjazd zawodników o godz. 15:00 z rynku w Głowience, zbiórka 15 minut przed wyjazdem. Sędziować będzie trójka sędziów z Krosna: Farion, Gądela, Pyzia. Zapraszamy!!!

Nasza drużyna w przypadku, gdyby nawet straciła punkty w Łężynach (czego jej oczywiście nie życzymy), to pozostanie liderem w tabeli klasy "A" - grupy II, gdyż wicelider Wisłoka Nowy Żmigród w IV. kolejce pauzuje, a trzecia i czwarta drużyna tracą do naszej drużyny 4 punkty. Jednak mogą się obydwie drużyny zbliżyć do pierwszego miejsca. Trzeci w tabeli zespół Dworu Kombornia, który ostatnio rozgromił u siebie Zamczysko Mrukowa, zagra na ciężkim terenie w Kopytowej, z Orłem Faliszówka, zaś zajmująca czwarte miejsce drużyna Polonii Kopytowa zagra również na wyjeździe, z Burzą Rogi, która na pewno będzie chciała wskoczyć do czołówki. Ciekawie zapowiada się spotkanie w Kołaczycach, gdzie Ostoja podejmie szóstą w tabeli drużynę Tempa Nienaszów. Słabo spisująca się jak na razie drużyna Zamczyska Mrukowa zagra na stadionie w Pielgrzymce z OKS Markiewicza Krosno, które jest głodne więcej zwycięstw, szczególnie po ostanim pogromie u siebie z Victorią Kobylany, która spisuje się jak na razie poniżej oczekiwań. W tej kolejce szansa na rehabilitację i pierwsze zwycięstwo. Drużyna Victorii podejmie Sobniów Jasło. W Lubli spotkają się drużyny, które zgromadziły w 3 meczach po 4 punkty, a ostatni swój mecz zremisowały. Miejscowy Orzeł będzie próbował pokonać grającą całkiem nieźle Tęczę Zręcin.