Twierdza Lubla zdobyta.

• autor: lksglowienka, 2011-10-16 14:16

Orzeł Lubla - LKS Głowienka 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Frydrych' 55  0:2 Biały' 65  0:3 Biały' 86

Głowienka: Kozieradzki - Krupa, Guzik, Dubis, Stanisławczyk - Mosoń (90 Majkut), Półchłopek, Borek (88 Rachwał), T. Wilk (80 B. Wilk) - Biały (90 Kustroń), Frydrych (85 Frączek)

Sędziowali Nowosielski, Aleksander, Podgórski. Żółte kartki: Borowski - Guzik, Mosoń. Widzów 80.

Pewne i zasłużone zwycięstwo drużyny LKS-u. Już w pierwszej połowie podopieczni Andrzeja Białego mieli kilka stuprocentowych okazji, jednak brakowało im szczęścia. Groźnie pod bramką gospodarzy było po dośrodkowaniach z rzutu rożnego, wykonywanych przez Borka. Po jednej z takich wrzutek, piłka po strzale Mosonia głową trafiła w słupek. Miejscowi tylko dwa razy próbowali zaskoczyć bramkarza Głowienki, ten jednak spisywał się bez zarzutu. Drużyna Głowienki świetnie rozpoczęła drugą połowę. W 55 minucie po podaniu Białego z prawej strony, będący na 5 metrze Frydrych lewą nogą skierował piłkę do siatki. Chwilę później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugą bramkę, jednak po strzale z 16 metrów piłka minimalnie przeszła obok słupka. W 65 minucie Biały po indywidualnej akcji i strzale w długi róg zdobył drugą bramkę. Napastnik LKS-u w 86 minucie po podaniu Frączka, mocnym strzałem w krótki róg ustalił wynik spotkania. Miejscowi w drugiej części meczu również mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale ich strzały były niecelne.