Transfery: Kto przyszedł, kto odszedł.

• autor: lksglowienka, 2012-03-17 10:57

Tomasz Biały i Robert Kubit to dwa wzmocnienia drużyny seniorów LKS Głowienka przed rundą wiosenną sezonu 2011/12. Drużynę po 4,5 latach gry opuścił jej pierwszy bramkarz - Karol Kozieradzki.

No to najpierw zacznijmy od nowych "starych" twarzy w naszym klubie.

Drużynę wzmocnił 23-letni Tomasz Biały (na zdjęciu powyżej) występujący na pozycji bramkarza. Syn naszego trenera oraz brat najlepszego strzelca naszej drużyny, Wojciecha przeszedł do Głowienki z Piasta Miejsce Piastowe, w barwach którego bronił ostatnio w rundzie jesiennej sezonu 2010/11. Następnie miał roczną przerwę, spowodowaną poważną kontuzją złamania nogi, co uniemożliwiło mu grę w piłkę. W drużynie seniorów będzie rywalizował o pozycję pierwszego bramkarza z Łukaszem Frydrychem i prawdopodobnie wystąpi on już w pierwszym wiosennym meczu z OKS Markiewicza Krosno. W okresie zimowym grał już w kilku sparingach naszej drużyny. Tomasz Biały zaliczył już kilka lat temu "epizod" w naszym klubie, kiedy to bronił w drużynie trampkarzy i juniorów w latach 2004-05.

Drugim przybytkiem do naszego klubu jest Robert Kubit (na zdjęciu powyżej, przy piłce). Mający 27 lat, wychowanek LKS-u powraca do drużyny seniorów po roku przerwy. Ostatnim jego klubem w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu był Partyzant II Targowiska. Zawodnik grający na pozycji obrońcy. Ostatni mecz w seniorach LKS-u zagrał we wrześniu 2010 roku, w przegranym meczu z Kotwicą Korczyna 1-5. Bardzo możliwe, że w niedzielnym meczu z OKS Markiewicza Krosno zagra w wyjściowej jedenastce.

Nowym "starym" zawodnikom życzymy powodzenia w naszej drużynie.

Jednak najbardziej niepokojącym faktem, jest odejście Karola Kozieradzkiego (na zdjęciu powyżej, w seledynowej koszulce). Przez 4,5 roku był on podstawowym bramkarzem drużyny seniorów i wielu meczach naszej drużyny był on najlepszym zawodnikiem drużyny. W barwach LKS-u rozegrał on 107 spotkań, zdobywając 8 bramek (wszystkie z rzutów karnych). Co ciekawe, w sezonie 2008/09 z dorobkiem 5 bramek był on najlepszym strzelcem drużyny. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu został wybrany zdaniem administratorów wszystkich stron internetowych ligi najlepszym bramkarzem w rundzie. Miejmy nadzieję, że jego rezygnacja z gry będzie trwała krótko i jeszcze kiedyś zagra w naszej drużynie. Za obecną grę w naszym klubie Karolowi bardzo dziękujemy!!!