Zapowiedź I. kolejki okręgówki.

• autor: lksglowienka, 2012-08-09 19:26

W niedzielę 12 sierpnia rozpoczyna się sezon 2012/13, w tym krośnieńska klasa okręgowa, a na inauguracyjną kolejkę zaplanowano 8 spotkań:

Szarotka Uherce - LKS Skołyszyn (12 sierpnia, godz. 16:30)
W Uhercach zmierzą się na przeciwko siebie dwa zespoły, które w poprzednim sezonie zajęły dosyć dobre pozycje. Przed sezonem Szarotka rozegrała cztery mecze sparingowe i żadnego nie wygrała, jednak w lidze może być zupełnie inaczej. Drużyna z Uherc to ambitny zespół składający się z kilku doświadczonych graczy, stanowiących siłę drużyny i na własnym boisku zdobywa dużo punktów. Jednak ich rywalem będzie mocny zespół ze Skołyszyna, który w poprzednim sezonie zajął wysokie 5. miejsce w lidze. Drużyna LKS-u została wzmocniona przed sezonem kilkoma zawodnikami z Czarnych Jasło i może zająć podobną lokatę jak przed sezonem.
Sędziują: Wierdak D., Garbiński, Meier.

Partyzant Targowiska - Iwonka Iwonicz (12 sierpnia, godz. 15:00)
Jeden z najciekawszych meczów I. kolejki. Gospodarze, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali na boiskach III-ligowych, jednak ze względu na brak licencji wycofali się z rozgrywek i zagrają w klasie okręgowej, podejmą 3. drużynę poprzedniego sezonu. Drużyna z Targowisk mimo spadku o dwie klasy rozgrywkowe szykuje mocną ekipę, która powinna być w czołówce tegorocznych rozgrywek. Iwonka przed sezonem nie osłabiła się i też będzie jedną z mocniejszych drużyn w stawce. Zapowiada się ciekawy mecz, ale faworytem są zapewne gospodarze.
Sędziowie z KS Dębica.

Grabowianka Grabówka - Górnik Strachocina (12 sierpnia, godz. 15:00)
Beniaminek z Grabówki zadebiutuje na boiskach klasy okręgowej meczem na własnym boisku z Górnikiem Strachocina. W Grabowiance kadra nie uległa zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem, także gra tej drużyny jest dla nas wielką niewiadomą. Jej rywalem będzie Górnik Strachocina, który w ubiegłym sezonie praktycznie rzutem na taśmę uratował się przed spadkiem. Górnicy to doświadczony zespół i dla gospodarzy nie będzie to łatwy mecz. Obydwie drużyny przed ligą zmierzyły się już w meczu sparingowym, który wygrała Strachocina 5-3.

Sędziują: Pitak, Szczepanik M., Kuliga.

Burza Rogi - Nafta Splast Jedlicze (12 sierpnia, godz. 16:30)
Nasz sąsiad zza miedzy, drużyna z Rogów, wraca do klasy okręgowej po 12 latach. W inauguracyjnym pojedynku zmierzy się z innym z faworytów, który miał w tym sezonie grać w IV lidze, jednak do wyższej klasy rozgrywkowej awansowała drużyna z Dukli. Ale do tego nie wracajmy. Burza również nie zmieniła kadry przed jesienią, tak więc czeka ich również ciężki mecz. Podopieczni Wojciecha Hejnara to mieszanka rutyny (wśród nich m.in: Tomasz Kowalik, Krystian Gębarowski, Lech Czaja, Marcin Guzik) oraz zdolnej młodzieży (m.in.: Paweł Betlej, Marcin Gołębiewski oraz król strzelców rozgrywek sezonu 2011/12 - Radosław Macnar). Nafciarze są faworytem w tym meczu, a inny wynik w tym meczu niż zwycięstwo gości będzie niespodzianką.
Sędziują:
Szelc A., Ekiert, Kijowski A.

LKS Głowienka - Kotwica Korczyna (12 sierpnia, godz. 16:30)
zapowiedź meczu
tutaj

Iskra Przysietnica - LKS Pisarowce (12 sierpnia, godz. 16:30)
Drużyna Iskry również po długiej przerwie wraca do klasy okręgowej, jednak czeka ich niełatwe zadanie. Rywalem będą nieobliczalne Pisarowce, które w poprzednich dwóch sezonach klasy okręgowej na jesień spisywały się całkiem nieźle. Tym bardziej, że drużyna spod Sanoka wzmocniła się doświadczonymi zawodnikami grającymi ostatnio w pierwszym zespole Stali Sanok (Danielem Niemczykiem, Mariuszem Sumarą). Ale nie zapominajmy o ambitnych zawodnikach z Przysietnicy, którzy w poprzednim sezonie grając w klasie "A" - grupie I, udowodnili, że zasługują na awans. Czy Iskra sprawi niespodziankę na starcie rozgrywek?
Żychowski, Gądela, Lenik.

Leśnik Baligród - Start Rymanów (12 sierpnia, godz. 16:30)
W poprzednim sezonie obydwie drużyny zajęły miejsca w połowie tabeli, ale faworytem tego meczu są gospodarze, którzy wzmocnili się doświadczonymi zawodnikami z Sanovii Lesko (m.in.: Witoldem Tarnolickim, Pawłem Sawczynem, Kamilem Różyckim) oraz czarnoskórym Hansonem Kumah-Doe, który powinien stanowić o sile drużyny. Tak więc drużyna z Baligrodu może w tym sezonie zająć miejsce w czołówce. Jednak na ich drodze stanie drużyna Startu Rymanów, która ma całkiem niezły skład składający się z ambitnych zawodników i będzie chciała wywieźć z ciężkiego terenu choćby jeden punkt.
Sędziują: Błażejowski, Zdybek, Matuszek.

Przełom Besko - Stal II Sanok (12 sierpnia, godz. 16:30)
Do poniedziałku nie było jeszcze wiadomo, czy rezerwa sanockiej Stali wystartuje w rozgrywkach, ale na szczęście będzie można zobaczyć tą drużynę na boiskach klasy okręgowej. Na jej przeszkodzie stanie inny nieobliczalny zespół - Przełom Besko. Drużyna z Sanoka będzie mogła zapewne skorzystać z zawodników z pierwszej drużyny, tak więc Beszczan czeka niełatwy mecz. Ale o drużynie z Beska nie zapominajmy, bo w poprzednim sezonie potrafiła urywać punkty mocniejszym drużynom i w tym sezonie również się na to zapowiada.
Sędziują:
Zaremba R., Śnieżek L., Grześków.

pauzują Bieszczady Ustrzyki Dolne.