LKS G³owienka - Kotwica Korczyna 2:0 (1:0)

G³owienka: T. Bia³y - Kolasiñski, Dubis, Frydrych, Stanis³awczyk - Pó³ch³opek (90 Fr±czek), Majkut, Mosoñ, Guzik (75 Hejnar) - W. Bia³y (85 Kubit), Krupa

Kotwica: Mularz - Gazda, Prajzner (85 P. Urbanek), Kwolek, Rymarz (75 Gnap) - Zych (75 Puk), Rogalski, Haznar, Kamil Gonet I - Kamil Gonet II, S³owik

Sêdziowali K. Dobosz, Lutecki, Baran. ¯ó³te kartki: Kolasiñski - Gazda, Rogalski. Widzów 200.

relacja w rozwiniêciu

Udan± inauguracjê zaliczy³a nasza dru¿yna, pokonuj±c odwiecznego rywala - Kotwicê Korczyna. Mecz rozegrany zosta³ na stadionie w Miejscu Piastowym, gdy¿ Komisja Licencyjna przy OZPN w Kro¶nie nie dopu¶ci³a naszego stadionu do rozgrywek klasy okrêgowej. Wracaj±c do meczu. Zawodnikom obydwu dru¿yn nieco przeszkodzi³ mocno padaj±cy deszcz oraz ka³u¿e wody, które nie pozwoli³y graæ p³askimi podaniami. W pierwszej po³owie obydwie dru¿yny nie forsowa³y zbyt du¿ego tempa, st±d strza³ów na bramkê by³o jak na lekarstwo. Go¶cie próbowali d³u¿ej utrzymywaæ siê przy pi³ce, lecz przez d³ugi okres nie wypracowali sobie dogodnej pozycji strzeleckiej. Nasi zawodnicy kilkakrotnie strzelali w kierunku bramki, lecz strza³y Guzika, Pó³ch³opka, W. Bia³ego by³y niecelne. W 30 minucie po podaniu Krupy, W. Bia³y wyszed³ w sytuacji sam na sam z Mularzem, jednak minimalnie przestrzeli³. 10 minut pó¼niej po wrzutce w pole karne, jeden z obroñców Kotwicy zbyt krótko wybi³ pi³kê, przej±³ j± Krupa i mocnym strza³em z 16 metrów pokona³ bramkarza rywali. Chwilê pó¼niej mog³o byæ 1-1, lecz jeden z napastników Kotwicy strza³em z bliskiej odleg³o¶ci nie trafi³ w bramkê. Po przerwie dru¿yna Kotwicy zdecydowanie ruszy³a do odrabiania strat, lecz robi³a to nieskutecznie. Nasza dru¿yna graj±c z kontry, stworzy³a kilka sytuacji i w 78 minucie W. Bia³y strza³em tu¿ przy s³upku z ostrego k±ta zaskoczy³ Mularza. Mimo silnego naporu go¶ci do koñca meczu wynik nie uleg³ zmianie.