statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie I. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2012-08-13 09:27

W niedzielę 12 sierpnia rozegrana została inauguracyjna kolejka klasy okręgowej sezonu 2012/13. Nie obyło się w niej bez niespodzianek, ale wygrywali też faworyci. W 8 meczach padło 19 bramek. Dobrze rozgrywki rozpoczęli beniaminkowie.

Do pierwszej z niespodzianek doszło w Rogach. Miejscowa Burza, beniaminek rozgrywek podejmował Naftę Splast Jedlicze, która miała grać w IV lidze. Chyba tylko najwięksi sympatycy gospodarzy liczyli na ich zwycięstwo, a większość kibiców zainteresowanych tym spotkaniem stawiała na pewne zwycięstwo drużyny z Jedlicza. Po dwóch bramkach Krzysztofa Chilika, drużyna z Rogów wygrywa na inaugurację. Nafciarze próbowali, mieli swoje okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać.

Kolejna niespodzianka to zwycięstwo innego beniaminka, a mianowicie naszej drużyny. Wszyscy w Głowience wiedzieli, że to nie będzie łatwy mecz, gdyż historia pokazała, jakie to pojedynki z Kotwicą w poprzednich latach były. Kotwica przyjechała do Miejsca Piastowego (tam było rozegrane spotkanie) pewna zwycięstwa. Ale się przeliczyli. W meczu toczonym w ciężkich warunkach (padał deszcz, kałuże wody na boisku) nasz zespół pokonał odwiecznego rywala po bramkach Michała Krupy i Wojciecha Białego.

Pierwszym liderem został spadkowicz z III ligi, Partyzant Targowiska, który przed własną publicznością pokonał mocną drużynę z Iwonicza. Instynktem strzeleckim popisał się Łukasz Zych, który zdecydował się zostać w Targowiskach po spadku z III ligi, trzykrotnie pokonując Grzegorza Kielara, bramkarza Iwonki. Pierwsze dwie bramki Zych zdobył w pierwszej połowie, po przerwie Iwonka jako pierwsza strzeliła gola, a raczej to Partyzant sam sobie go wbił (strzelcem samobójczej bramki był Marcin Ginalski), ale ostateczny cios należał do środkowego pomocnika Partyzanta, który swoim trzecim trafieniem ustalił wynik spotkania.

Jeden punkt zdobył kolejny z beniaminków, Iskra Przysietnica, która na własnym boisku zremisowała z LKS-em Pisarowce. Gospodarze byli bliscy zwycięstwa, gdyż prowadzili po 67 minutach 2-0, po dwóch trafieniach Bąka, ale w końcówce doświadczeni gracze z Pisarowiec doprowadzili do remisu po bramkach Buczka i sprowadzonego przed sezonem ze Stali Sanok Daniela Niemczyka.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie w Grabówce. Miejscowa Grabowianka, debiutująca w rozgrywkach V ligi podejmowała Górnika Strachocina. Mecz obfitował w wiele sytuacji, jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć choćby jednej bramki. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się bramkarz, Oleniacz, który znacznym stopniu przyczynił się do zdobycia historycznego punktu przez drużynę z Grabówki.

Pewne zwycięstwo odniosła Szarotka Uherce, pokonując u siebie LKS Skołyszyn. Pierwszą bramkę zdobył w 35 minucie Wojtaszek, pokonując ładnym strzałem w okienko bramkarza gości. Wynik podwyższył strzałem głową w 65 minucie Osiniak. Gospodarze mogli wygrać wyżej to spotkanie, ale obrońcy LKS-u dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. W końcówce meczu swoje okazje mieli też goście, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Wzmocniony przed sezonem zespół Leśnika Baligród wygrał na własnym boisku ze Startem Rymanów. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Gospodarze objęli prowadzenie w 15 minucie po bramce Wąchockiego, ale goście 5 minut później wyrównali po trafieniu Kielara. Zwycięska bramka padła w 39 minucie. Efektownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tarnolicki. W drugiej połowie goście próbowali doprowadzić do remisu, ale dobrze spisywała się formacja defensywna miejscowych.

W derbach powiatu sanockiego, które rozegrane zostały na zmodernizowanym stadionie w Besku, miejscowy Przełom pokonał Stal II Sanok. Zwycięskie bramki dla gospodarzy padły również w pierwszej połowie, najpierw Krzanowskiego pokonał Kwiatkowski w 28 minucie, a wynik tuż przed przerwą podwyższył Barański.

Na naszej stronie jest już dostępna klasyfikacja strzelców klasy okręgowej sezonu 2012/13. Aby ją obejrzeć, kliknij tutaj.