dzisiaj: 133, wczoraj: 184
ogółem: 2 910 552

Podsumowanie IV. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2012-08-27 09:38

W niedzielę 26 sierpnia została rozegrana IV. kolejka krośnieńskiej "okręgówki". W 8 rozegranych spotkaniach w żadnym z meczów nie było podziału punktów, natomiast wpadło 28 bramek. Pierwsze punkty straciła Burza Rogi.

Drużyna z Rogów straciła nie tylko pierwsze punkty, ulegając na wyjeździe Bieszczadom Ustrzyki Dolne, ale straciła również pierwszego gola. Drużyna z Ustrzyk Dolnych po bramce Bartłomieja Kołodzieja wygrała z dotychczasowym liderem 1-0 i tym samym uciekła ze strefy spadkowej. Dla tego zespołu był to pierwszy gol w tegorocznym sezonie. Zwycięstwo tym bardziej okazałe, że w tym dniu Bieszczady obchodziły 60 rocznicę istnienia klubu. Obydwie drużyny w najbliższej kolejce czeka ciężkie zadanie. Ustrzyki zagrają na wyjeździe z Przełomem Besko, zaś Burza podejmie w derbowym pojedynku naszą drużynę.

Wiele emocji i bramek było w Pisarowcach. Ostatecznie miejscowy LKS pokonał Iwonkę Iwonicz 5-3. Do przerwy gospodarze po trafieniu Łukasza Buczka prowadzili 1-0. Na następną bramkę trzeba było czekać do 55 minuty. Pierwszą bramkę dla Iwonki zdobył Jakub Zima. Wtedy otworzył się worek z bramkami. W 59 minucie Daniel Niemczyk dał LKS-owi ponowne prowadzenie, a chwilę później kolejną bramkę dla Iwonki zdobył Zima. Za dwie minuty wcześniej wspomniany Buczek po raz kolejny dał prowadzenie gospodarzom. W 88 minucie nie lada wyczynem popisał się bramkarz Iwonki, Grzegorz Kielar, który zdobył bramkę wybijając piłkę spod własnej bramki. W doliczonym czasie gry gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia, których egzekutorami byli kolejno: Niemczyk i Jerzy Domaradzki.

Dramaturgia w Sanoku. Rezerwy Stali ostatecznie wygrały z Leśnikiem Baligród 4-2, mimo iż do przerwy to piłkarze z Baligrodu prowadzili 2-0. Obydwie bramki dla Leśników zaliczył Witold Tarnolicki. Jednak po przerwie strzelali już tylko gospodarze. W 49 minucie bramkarza z Baligrodu pokonał Mateusz Kuzio. Na kolejną bramkę kibice czekali do 87 minuty. Wtedy to do remisu doprowadził Mateusz Jaracz. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to sanoczanie jeszcze dwukrotnie dobili rywala. W doliczonym czasie gry bramki jeszcze zdobyli Piotr Lorenc i ponownie Kuzio.

Kolejne zwycięstwo odniosła nasza drużyna, która pokonała beniaminka z Grabówki 1-0. Mimo naszego zwycięstwa, to zespół z Grabówki był zespołem lepszym, lecz w 1 minucie gry nie potrafił wykorzystać rzutu karnego, którego Tomasz Biały. Nasz bramkarz swoimi udanymi interwencjami kilkakrotnie ratował naszą drużynę. Jedyną bramkę w meczu zdobył tuż po przerwie strzałem z rzutu wolnego Wojciech Biały. Grabowianka w najbliższej kolejce pauzuje, zaś nas czeka pojedynek derbowy w Rogach.

Liderem został Partyzant Targowiska, który wygrał w Skołyszynie 2-1. W 10 minucie prowadzenie drużynie gości dał Sebastian Meier. Na początku drugiej połowy nieco lepszym zespołem byli miejscowi, którzy za sprawą Zawiszy doprowadzili do wyrównania, jednak ostateczny cios należał do nowego lidera. Strzelcem zwycięskiej bramki w 82 minucie był wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Artur Zgrych. Jak na razie Skołyszyn spisuje się poniżej oczekiwań, bo ma na koncie tylko 3 oczka i zajmuje 14. pozycję. W środę czeka ich ciężki mecz w Iwoniczu, zaś Partyzant zmierzy się na własnym boisku ze Stalą II Sanok i ma szansę na umocnienie swojej pozycji.

Pierwszy komplet punktów w tym sezonie zanotował Górnik Strachocina, który po słabym spotkaniu wygrał u siebie z Szarotką Uherce. Prowadzenie Górnikom dał już w 2 minucie Tomasz Koczera, wynik na 2-0 podwyższył kilka minut później doświadczony Jacek Płoucha. W 30 minucie było 2-1, bramkę do gości zdobył Konrad Bem. Tuż przed przerwą bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Patronik. Po przerwie dominowali piłkarze Szarotki, którzy w 60 minucie po bramce z rzutu karnego autorstwa Tomasza Pałysza przegrywali tylko 2-3. Jednak nie potrafili już zdobyć więcej bramek i tym samym "Górnicy" cieszyli się ze zwycięstwa po raz pierwszy w tym sezonie.

Po raz drugi w tym sezonie wygrali gracze Nafty Splast Jedlicze. Pokonali oni Iskrę Przysietnica, mimo iż przegrywali już w 6 minucie, a bramkę dla beniaminka zdobył Krzysztof Bieda. Na wyrównanie nie trzeba było jednak długo czekać, bo już sześć minut później bramkarza Iskry pokonał Radosław Macnar. Minutę później gospodarze objęli prowadzenie po bramce Marcina Gołębiowskiego. Nafta miała sporą przewagę, jednak kolejną bramkę zdobyła w 60 minucie, a jej strzelcem był Marcin Guzik. Iskra próbowała odrabiać straty, ale stać ją było tylko na kontaktową bramkę. W 83 minucie zdobył ją Dominik Obłój.

Na wyjeździe przegrywają, u siebie wygrywają. Tak można podsumować grę Kotwicy Korczyna, która po czterech rozegranych meczach gra "w kratkę". Najpierw porażka w Głowience, potem zwycięstwo z Grabówką, porażka w Rogach, a teraz pokonała na własnym boisku Przełom Besko 1-0. Jedyne trafienie w meczu zaliczył w 43 minucie Sylwester Haznar. Po przerwie inicjatywę przejęli piłkarze z Beska, szczególnie w końcówce meczu, ale nie potrafili udokumentować tego choćby jedną bramką.