Zapowiedź V. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2012-08-28 15:37

W środę 29 sierpnia rozegrana zostanie V. kolejka klasy okręgowej - grupy Krosno. W jednym z najciekawszych meczów zaplanowanych na tą kolejkę są derby Gminy Miejsce Piastowe pomiędzy Burzą Rogi i naszą drużyną. Lider z Targowisk podejmie rezerwę Stali II Sanok, szansę na pierwsze zwycięstwo mają Start Rymanów i Iskra Przysietnica.

Burza Rogi - LKS Głowienka (29 sierpnia, godz. 16:30)
więcej o tym meczu tutaj

Przełom Besko - Bieszczady Ustrzyki Dolne (29 sierpnia, godz. 16:30)
Po niedzielnej porażce w Korczynie, piłkarze Przełomu zagrają na własnym stadionie z Bieszczadami Ustrzyki Dolne. Drużyna ze stolicy Bieszczad ostatnio pokonała u siebie dotychczasowego lidera z Rogów i w środowe popołudnie czeka ją ciężkie zadanie, jednak nie stoją na straconej pozycji. Jeśli tylko dobrze zagrają w linii ofensywnej, to bramkarz i defensorzy drużyny z Beska będą mieć sporo pracy. Ale grający u siebie Przełom będzie miał przewagę własnego boiska i to on powinien wyjść zwycięsko z tej konfrontacji.

Sędziują: Pitak, Szczepanik M., Kuliga

Szarotka Uherce - Kotwica Korczyna (29 sierpnia, godz. 16:30)
Obydwie drużyny jak na razie spisują się średnio, a nawet określenie poniżej oczekiwań jest w tej sytuacji jak najbardziej prawidłowe. Co prawda w ostatnim meczu Kotwica pokonała u siebie 1-0 Przełom Besko, ale w dotychczas dwóch rozegranych meczach na wyjeździe (kolejno w Głowience i w Rogach) przegrała, nie strzelając nawet bramki i w najbliższym meczu będzie chciała przełamać tę złą passę. Jednak jej zadanie nie będzie łatwe, gdyż zagra w Uhercach, z tamtejszą Szarotką, która po ostatniej niespodziewanej porażce w Strachocinie, będzie chciała zrehabilitować się i poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli.
Sędziują: Błażejowski, Buczyński, Lewicki

Iskra Przysietnica - Górnik Strachocina (29 sierpnia, godz. 16:30)
Gospodarze tego pojedynku nadal czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W dotychczasowych czterech meczach zgromadzili tylko 1 punkt, remisując w inauguracyjnym meczu z Pisarowcami. Ostatnie trzy mecze Iskra przegrała i jej celem w spotkaniu z Górnikiem Strachocina są 3 punkty. Ale Górnicy nie zamierzają odpuścić, gdyż po ostatnim zwycięstwie nad Szarotką Uherce mają "smaki" na drugie z rzędu zwycięstwo. Czy drużyna z Przysietnicy przełamie się w najbliższym meczu?
Sędziują: Radożycki, Żyłka, Bar

Leśnik Baligród - Nafta Splast Jedlicze (29 sierpnia, godz. 16:30)
Kolejne ciekawie zapowiadające się spotkanie zostanie rozegrane w Baligrodzie. Tam drużyna Leśnika zagra z przebudzającą się po słabym początku sezonu Naftą Splast Jedlicze. Ostatnio Leśnicy w końcówce spotkania stracili punkty, przegrywając ze Stalą II Sanok 2-4, mimo iż do przerwy prowadzili 2-0. Natomiast Nafciarze wygrali po niezłym meczu z beniaminkiem z Przysietnicy 3-2 i zamierzają z dalekiego Baligrodu wywieźć kolejne zwycięstwo. Gdyby wygrali, byłaby to trzecia z rzędu ich wygrana.
Sędziują: Garbiński, Grela, Śmietana L.

Partyzant Targowiska - Stal II Sanok (29 sierpnia, godz. 16:30)
Ostatnio Partyzant wygrał po niełatwym meczu z LKS-em Skołyszyn 2-1 i wykorzystując wpadkę Burzy Rogi w Ustrzykach Dolnych zajął pierwsze miejsce w tabeli. Ich środowym przeciwnikiem będzie sanocka Stal II, która nie zamierza w Targowiskach tanio sprzedać skóry. Tym bardziej, że ostatnio po meczu pełnym emocji pokonali 4-2 mocną drużynę z Baligrodu i mogą sprawić kolejną niespodziankę. Ale muszą dobrze przypilnować mocną ofensywę gospodarzy, bo jeśli tego nie zrobią to Partyzant będzie się prawdopodobnie cieszył z kolejnych 3 oczek i umocni pozycję lidera.
Sędziują: Żychowski, Węgrzynowski G., Kijowski T.

Iwonka Iwonicz - LKS Skołyszyn (29 sierpnia, godz. 16:30)
Podobnie jak i w meczu Szarotki z Kotwicą, tak i w Iwoniczu spotkają się drużyny, dla których nie był to zbyt udany początek sezonu. W niedzielnych spotkaniach obydwie drużyny przegrały swoje mecze (Iwonka w Pisarowcach 3-5 i Skołyszyn z Targowiskami 2-1), tak więc w tym meczu walki zapewne nie zabraknie. Być może w Iwonce znowu popisze się Jakub Zima, który dwukrotnie pokonał w ostatnim meczu bramkarza z Pisarowiec, bo to właśnie na niego liczą fani Iwonki.
Sędziują: Mazur M., Matuszek, Rygiel Ł.

Start Rymanów - LKS Pisarowce (29 sierpnia, godz. 16:30)
Na pierwsze swoje zwycięstwo w sezonie czekają również gracze Startu Rymanów, którzy podejmą grającą "w kratkę" drużynę LKS-u Pisarowce. Dotychczasowy bilans drużyny spod Sanoka wynosi 2 wygrane (z Baligrodem i Iwonką), 1 remis (z Przysietnicą) i jedna porażka (w Targowiskach). I właśnie piłkarze z Rymanowa muszą uważać na dobrą grę ofensywną tej drużyny (szczególnie na Łukasza Buczka i Daniela Niemczyka), ale również mogą ten mecz wygrać, jeśli będą się dobrze bronić i wykorzystają błędy najsłabiej jak na razie spisującej się defensywy w rozgrywkach (10 goli straconych).
Sędziują: sędziowie z KS Dębica

pauzuje Grabowianka Grabówka.