Derby są nasze.

• autor: lksglowienka, 2012-08-29 18:49

Burza Rogi - LKS Głowienka 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Guzik' 69  0:2 Frączek' 81  0:3 Frączek' 88  1:3 Chilik' 90+2

Burza: Belcik - D. Kubusiak, Kucharski, Glazer, Majchrowicz - M. Aszklar (46 Ukleja), Ł. Aszklar, Chilik, S. Kubusiak - Szyszlak, Zając (72 Kochan)

Głowienka: T. Biały - Kolasiński, Stanisławczyk, Dubis, Frydrych - Półchłopek (65 Hejnar), Majkut (75 Frączek), Guzik (81 Robert Kubit), Mosoń - Krupa, W. Biały (90 Rafał Kubit)

Sędziowali K. Dobosz, Lutecki, Opaliński. Żółte kartki: Glazer - Frydrych (dwie), Guzik, T. Biały. Czerwona kartka: Frydrych (90, konsekwencja drugiej żółtej). Widzów 150.

relacja w rozwinięciu

Po raz kolejny w derbowym pojedynku lepsza od rywala z Rogów okazała się nasza drużyna. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Obydwie drużyny miały po dwie dogodne okazje do zdobycia bramek, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. W drużynie gospodarzy próbowali Kucharski i Szyszlak, jednak nie trafili w bramkę, zaś u naszej drużyny najbliżej tego celu był w 30 minucie Guzik, który dostrzegł wychodzącego bramkarza Burzy i próbował go przelobować, jednak źle trafił w piłkę i ta trafiła w boczną siatkę. Dobrą okazję miał również W. Biały, który po podaniu Frydrycha, strzałem głową z bliska trafił prosto w Belcika. Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli gospodarze. Mieli oni 3 bardzo dogodne okazje, ale nie potrafili pokonać T. Białego. W 69 minucie udało się nam objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego W. Białego, wbiegający w pole bramkowe Guzik strzałem głową przy krótkim słupku trafił do siatki. W 75 minucie kontuzji doznał Majkut i w jego miejsce został wprowadzony Frączek. Ta zmiana opłaciła się naszej drużynie, gdyż chwilę później ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania. W. Biały wyrzucił piłkę z autu w kierunku pola karnego, będący tam Mosoń przedłużył ją właśnie do Frączka, a ten z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Burzy. W 88 minucie znowu dał o sobie znać wprowadzony na boisku młody zawodnik naszej drużyny. Nasi zawodnicy wyprowadzili akcję lewą stroną, piłkę przejął W. Biały zagrał wzdłuż bramki do niepilnowanego przez defensorów Burzy Frączka, który tylko dostawił nogę i wbił piłkę do bramki. W 90 minucie drugą żółtą kartką został ukarany Frydrych i nasza drużyna kończyła mecz w dziesiątkę. Gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli honorową bramkę. Po dośrodkowaniu z lewej strony błąd w komunikacji naszej defensywy wykorzystał Chilik, który trafił z bliskiej odległości do bramki. Sytuację próbował ratować jeszcze jeden z naszych obrońców, ale zdaniem sędziego piłka minimalnie była za linią bramkową.