Zapowiedź VII. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2012-09-07 18:44

W dniach 8-9 września zostanie rozegrana już siódma seria gier krośnieńskiej V ligi. Już w sobotę zostaną rozegrane mecze w Iwoniczu i Baligrodzie. Dokończenie kolejki w niedzielę. Czy nasza drużyna umocni się na pozycji lidera?

Iwonka Iwonicz - Nafta Splast Jedlicze (8 września, godz. 16:30)
Do Iwonicza przyjedzie zwycięzca "hitu" poprzedniej kolejki. Drużyna Nafty po pokonaniu Partyzanta Targowiska ma szansę na zdobycie kolejnych punktów. Ich wyjazdowym rywalem będzie zajmująca ostatnią pozycję Iwonka Iwonicz, która jak na razie w rozgrywkach ligowych zawodzi. W ostatniej kolejce przegrała w Sanoku aż 0-4, tracąc wszystkie bramki w pierwszej połowie. Jednak w niedzielę wcale Iwoniczanie nie muszą przegrać, jeśli tylko zagrają tak jak w środowym meczu pucharowym, w którym wyeliminowali wcześniej wspomnianego Partyzanta Targowiska (3-1).
Sędziują: Błażejowski, Żyłka, Matuszek

Przełom Besko - Grabowianka Grabówka (9 września, godz. 16:30)
Piłkarze z Beska po porażce w ostatnim meczu z naszym zespołem, zagrają tym razem na własnym boisku z beniaminkiem z Grabówki. Tamtejsza Grabowianka, która miała niezbyt dobry początek sezonu, w niedzielnym meczu przełamała się i pokonała Burzę Rogi 3-0. Motywacji może im dodać jeszcze środowe zwycięstwo w Pucharze Polski z Iskrą Przysietnica. Przełom w Pucharze Polski również wygrał, eliminując inną drużynę z okręgówki - LKS Pisarowce i będzie chciał wygraną w najbliższym meczu umocnić swoją pozycję w ligowej tabeli.
Sędziują: Krężałek, Smoleń, Klamut

Szarotka Uherce - LKS Głowienka (9 września, godz. 16:30)
więcej o tym meczu tutaj

Iskra Przysietnica - Bieszczady Ustrzyki Dolne (9 września, godz. 16:30)
Słabo spisująca się po siedmiu meczach drużyna Iskry Przysietnica podejmie w najbliższą niedzielę niewygodnego rywala z Ustrzyk Dolnych. Iskra po środowej porażce w Pucharze Polski będzie chciała się zrehabilitować i przed własną publicznością pokonać Bieszczady. Ustrzycki zespół podobnie jak Iskra, przegrał w Pucharze Polski, jednak z rywalem z klasy "B" - Jawornikiem Czarna i ich zadaniem będzie przywiezienie z Przysietnicy trzech oczek, tym bardziej, że ich sytuacja w tabeli również nie jest rewelacyjna (11. miejsce - 7 punktów).
Sędziują: Kijowski A., Szelc A., Solecki M.

Leśnik Baligród - Kotwica Korczyna (8 września, godz. 16:30)
Leśnikowi nie wiedzie się na wyjazdach, jednak u siebie gra zdecydowanie lepiej. Ostatnio Leśnicy przegrali w Strachocinie 1-2 i w sobotnim meczu będą chcieli na własnym boisku zdobyć 3 punkty. Rywalem będzie grająca podobnie jak Leśnik (w tzw. "kratkę") drużyna z Korczyny, która podobnie jak zespół z Baligrodu - u siebie wygrywa, na wyjeździe przegrywa. Jednak niewykluczone, że w sobotę się to zmieni i korczynianie będą się cieszyć z pierwszego zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie.
Sędziują: sędziowie z KS Dębica

Partyzant Targowiska - Górnik Strachocina (9 września, godz. 15;00)
Drużyna z Targowisk ostatnie dwa swoje mecze przegrała: w lidze z Naftą Jedlicze i w Pucharze Polski z Iwonką Iwonicz. W niedzielne popołudnie będzie chciała udowodnić, że te porażki były wypadkiem przy pracy i wygrać przed własną publicznością z niżej notowanym Górnikiem Strachocina. Górnicy w ostatnim swoim meczu odnieśli zwycięstwo, pokonując wyżej notowanego Leśnika Baligród. Czy drużynie ze Strachociny uda się sprawić niespodziankę i wygrać na ciężkim terenie z wiceliderem rozgrywek?
Sędziują: Pitak, Szczepanik M., Kuliga

Start Rymanów - Stal II Sanok (9 września, godz. 16:30)
W ostatniej kolejce drużyna Startu sprawiła największą niespodziankę, pokonując na wyjeździe LKS Skołyszyn 1-0 i była to dla nich pierwsza wygrana w tym sezonie. W niedzielnym meczu będą chcieli zanotować kolejne 3 oczka, a ich rywalem będą rezerwy sanockiej Stali, które mogą być wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny, gdyż ta gra dzień wcześniej. Ale Startowcy dobrze grający na własnym boisku mogą wygrać z sanoczanami, co raczej nie będzie niespodzianką. Każdy wynik w tej konfrontacji możliwy.
Sędziują: Guzik Mir., Wosiewicz, Grześków

LKS Pisarowce - LKS Skołyszyn (9 września, godz. 15:00)
W poprzedniej kolejce drużyna z Pisarowiec pauzowała, a w niedzielę będzie podejmować na własnym stadionie spisującegi się jak na razie bez rewelacji imiennika ze Skołyszyna. W ostatnim meczu Skołyszynianie ulegli niespodziewanie Startowi Rymanów na własnym boisku, ale i w spotkaniu z Pisarowcami będzie bardzo ciężko o punkty. Pisarowce tak jak większość drużyn w tej lidze zdecydowanie lepiej gra na swoim boisku i w tym meczu również jest faworytem. Jak będzie zweryfikuje boisko.
Sędziują: Farion, Kielar, Pikuła

pauzuje Burza Rogi.