Zapowiedź VIII. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2012-09-14 17:55

W najbliższy weekend (15-16.09) rozegrana zostanie VIII. kolejka krośnieńskiej klasy okręgowej. Jedno z ośmiu zaplanowanych spotkań odbędzie się w sobotę, gdzie nasza drużyna podejmie Iskrę Przysietnica. Pozostałe mecze w niedzielę. Najciekawiej zapowiada się mecz Kotwicy z Partyzantem.

LKS Głowienka - Iskra Przysietnica (15 września, godz. 11:00, stadion w Miejscu Piastowym)
więcej o tym meczu tutaj

Stal II Sanok - LKS Pisarowce (16 września, godz. 11:00)
W Sanoku dojdzie do derbów powiatu sanockiego. Rezerwy III-ligowej Stali podejmą LKS Pisarowce, który przed tygodniem rozczarował, przegrywając u siebie z imiennikiem ze Skołyszyna. W najbliższym spotkaniu będą chcieli udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy i wygrać z niepokonaną u siebie drużyną Stali, która być może będzie wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny, gdyż ta gra dzień wcześniej. Sanoczanie wydają się być faworytem, ale jeśli da o sobie znać dobrze grająca ofensywa Pisarowiec, to ciężko będzie o jakiekolwiek punkty.
Sędziują: Żurawski, Kuszaj, Jagieła.

Nafta Splast Jedlicze - Start Rymanów (16 września, godz. 16:30)
Nafciarze w ósmym meczu tego sezonu podejmą będącą w strefie spadkowej drużynę Startu Rymanów. Ci jednak budzą się powoli, grając z meczu na mecz coraz lepiej. Jak na razie zdobyli 5 punktów, z czego cztery z nich w ostatnich dwóch meczach (zwycięstwo w Skołyszynie i remis z Stalą II). W związku z tym Nafta nie może zbyt pewnie podejść do tego spotkania, bo mogą niespodziewanie stracić punkty. Jednak to podopieczni Wojciecha Hejnara są faworytem w tym meczu, a ich zadaniem będzie powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy to pokonali Start u siebie aż 6-0.
Sędziują: Domaradzki, Siwak, Dobosz S.

Górnik Strachocina - Iwonka Iwonicz (16 września, godz. 16:30)
W Strachocinie spotkają się zespoły, które okupują miejsca w strefie spadkowej. Miejscowego Górnika czeka niełatwe zadanie, gdyż ich rywalem będzie grająca coraz lepiej Iwonka Iwonicz, która ostatnio urwała punkty Nafcie Splast Jedlicze, lecz gdyby lepsza była skuteczność, to zapewne Iwoniczanie urwaliby punkty mocnej ekipie z Jedlicza. Ale wracając do niedzielnego meczu, to zapewne wielu stawia na Iwonkę, ale Górnik nie jest na straconej pozycji i jeśli wykorzysta atut swojego boiska to może zgarnąć 3 punkty i wyjść ze strefy drużyn zagrożonych spadkiem.
Sędziują: Prajsnar, Łuksa D., Solecki M.

Kotwica Korczyna - Partyzant Targowiska (16 września, godz. 15:00)
Jeden z najciekawszych meczów kolejki zostanie rozegrany w Korczynie, gdzie niepokonana dotychczas na własnym boisku Kotwica podejmie lidera z Targowisk. Ciężko w tym meczu wskazać faworyta, jednak niewykluczone, że korczynianie, którzy na własnym boisku spisują się bardzo dobrze, pokonają drużynę Partyzanta, dla której byłaby to druga porażka w tym sezonie. Drużyna z Targowisk nie zamierza tanio sprzedać skóry i odprawić z kwitkiem Kotwicę oraz umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli.
Sędziują: Jakubiński, Aleksander, Jedziniak

Bieszczady Ustrzyki Dolne - Leśnik Baligród (16 września, godz. 15:00)
W Ustrzykach Dolnych rozegrane zostaną kolejne "derby Ziemi Bieszczadzkiej". Tym razem Bieszczady, które rozkręcają się z meczu na mecz, podejmą trzeciego w tabeli Leśnika Baligród. Piłkarze z Ustrzyk mają szansę na zgarnięcie kolejnych trzech punktów i byłoby to dla nich już trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym bardziej, że Leśnicy na wyjazdach spisują się bardzo słabo. Lecz w Baligrodzie mają nadzieję, że ich drużyna w końcu się przełamie w meczach wyjazdowych i uda się jej wywieźć z Ustrzyk zwycięstwo.
Sędziują: Mazur M., Geldner, Gurgacz

Grabowianka Grabówka - Szarotka Uherce (16 września, godz. 15:00)
Dobrze spisująca się w ostatnich meczach Grabowianka, zagra na własnym boisku z Szarotką Uherce, która ostatnio zaskoczyła lidera z Głowienki i odniosła przekonywujące zwycięstwo. Ale tym razem czeka ją niełatwe zadanie, gdyż podobnie jak wcześniej wspomniani Kotwica i Leśnik, słabo gra w meczach wyjazdowych. Być może się przełamie. Dla drużyny z Grabówki jest to natomiast szansa na trzecie zwycięstwo z rzędu i przy dobrych układach po tej kolejce może być w połowie tabeli.
Sędziują: Samborowski M., Kopacz, Pelczarski

Burza Rogi - Przełom Besko (16 września, godz. 16:30)
Drużyna Burzy wraca po pauzie z nadzieją, że wróci do dyspozycji z początku sezonu, gdzie wygrywała mecz za meczem (była nawet liderem), jednak potem przyszła zadyszka i obecnie jest na 9. pozycji. Jednak czeka ją ciężki i trudny rywal - Przełom Besko, który również przegrał dwa ostatnie mecze (z naszą drużyną i z Grabówką) i musi się wreszcie przełamać. Kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie powinni się spodziewać ciekawego, pełnego walki spotkania i ciężko wskazać w tym starciu faworyta.
Sędziują: sędziowie z KS Dębica

pauzuje LKS Skołyszyn.