Derby z Partyzantem.

• autor: lksglowienka, 2012-09-27 11:33

W jednym z sobotnich spotkań X. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej zostaną rozegrane derby gminy Miejsce Piastowe, w których nasza drużyna podejmie na stadionie w Miejscu Piastowym - Partyzanta Targowiska.

Będzie to jedno z najciekawszych spotkań najbliższej kolejki, tym bardziej, że zagrają przeciwko sobie zespoły z czołówki tabeli. Nasz zespół ostatnio jest w kryzysie, gdyż już przegrał trzy mecze z rzędu (ostatnio przegrał 0-4 w Baligrodzie, ale OZPN zweryfikował ten mecz jako walkower 3:0 dla nas) i będzie chciał wreszcie się przełamać, jednak rywalem będzie Partyzant Targowiska. Drużyna z Targowisk w poprzednim sezonie grała w rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackiej, lecz z powodów licencyjnych wycofała się z tych rozgrywek i została zdegradowana o dwie klasy. W tym sezonie gra w "okręgówce" i jak na razie jest na 2. pozycji w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Jej bilans to: 5 zwycięstw - 2 remisy i 2 porażki. W ostatnim meczu zremisowała u siebie z Bieszczadami Ustrzyki Dolne 1-1, a jedyną bramkę dla zespołu z Targowisk zdobył Łukasz Zych, który jest najlepszym strzelcem drużyny (10 bramek). Prócz Zycha nasi zawodnicy będą musieli uważać na dwóch skrzydłowych pomocników - Sebastiana Meiera i Kamila Płonkę, którzy również stanowią o sile tej drużyny. Po raz ostatni w ligowych rozgrywkach z Partyzantem graliśmy w sezonie 2005/06 (klasa "A"). Na jesień Partyzant wygrał w Głowience 2-0, zaś w rewanżu nasza drużyna wygrała w Targowiskach 1-0 po bramce Krzysztofa Gęsiaka. W tym spotkaniu w naszej drużynie zabraknie Tomasza Kolasińskiego, który ostatnio dostał czerwoną kartkę.

Kto zwycięży w kolejnych derbach gminy Miejsce Piastowe? Przekonamy się w sobotę 29 września o godz. 11:00 na stadionie w Miejscu Piastowym (zbiórka zawodników o 10:00). Sędziować będą: Mazur M., Geldner, Gurgacz.

(zaktualizowano po Komunikacie nr 6 Wydziału Gier przy OZPN Krosno w dniu 27.09.2012)