Zapowiedź XI. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2012-10-05 15:18

W dniach 6-7 października (sobota-niedziela) rozegrane zostanie 8 spotkań XI. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej. Pierwsze dwa starcia już w sobotę, pozostałe sześć dzień później. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Targowiskach i Iwoniczu.

Iwonka Iwonicz - LKS Głowienka (6 października, godz. 15:30)
więcej o tym meczu tutaj

Stal II Sanok - Nafta Splast Jedlicze (6 października, godz. 15:30)
Drużyna rezerw sanockiej Stali w poprzedniej kolejce pauzowała, a ostatnio została ukarana dwoma walkowerami na korzyść drużyn przeciwnych (mecze z Iwonką i Startem). W związku z tym spadła na 15. pozycję w tabeli i ma na koncie 10 oczek. W sobotę drużyna ta będzie chciała pokazać, że to miejsce jest tylko przypadkowe i pokonać będącą w kryzysie Naftę Splast Jedlicze. Nafciarze wygrali ostatnio przed dwoma tygodniami i ich zadaniem będzie wywiezienie z Sanoka kompletu punktów, aby nie uciekła im czołówka tabeli.
Sędziują: Krężałek, Bolanowski, Pikuła

Partyzant Targowiska - Grabowianka Grabówka (7 października, godz. 15:00)
Lider z Targowisk podejmie w niedzielne popołudnie beniaminka z Grabówki. Tamtejsza Grabowianka zajmuje aktualnie 14. pozycję w tabeli, jednak po jej grze widać, że nie zasługuje na tak niskie miejsce. Ale o punkty będzie tym razem ciężko. Drużyna Partyzanta po ostatniej wygranej nad naszą drużyną została ponownie liderem i jej celem jest pozostanie na niej do końca rundy. Wynik inny niż zwycięstwo gospodarzy, będzie tutaj niespodzianką.
Sędziują: Słowacy

LKS Pisarowce - Kotwica Korczyna (7 października, godz. 15:00)
Zajmująca aktualnie 4. pozycję drużyna z Pisarowiec zagra na własnym boisku z Kotwicą Korczyna. LKS przed tygodniem wygrał na wyjeździe z Górnikiem Strachocina 4-2, zaś Kotwica doznała pierwszej porażki na własnym boisku, ulegając przebudzającemu się Startowi Rymanów 2-3. Dla Kotwicy będzie to kolejne ciężkie spotkanie, tym bardziej, że na wyjazdach drużynie Roberta Gorzynika nie wiedzie się. Jeśli Pisarowce wygrałyby to spotkanie, miałyby już 19 oczek na koncie, zaś dla drużyny z Korczyny byłaby to 3. z rzędu porażka.
Sędziują: Pitak, Cysarz, Jakieła

LKS Skołyszyn - Górnik Strachocina (7 października, godz. 15:00)
Drużyna ze Skołyszyna, która wygrała w ostatnich 3 meczach, na własnym boisku zagra z outsiderem ligi - Górnikiem Strachocina. Zapewne podopieczni Zdzisława Żmigrodzkiego będą chcieli przedłużyć tę świetną passę i piąć się do góry w tabeli, ale żeby taki cel osiągnąć, to muszą odnieść pewne zwycięstwo. Tym bardziej, że już raz w tym sezonie przegrali u siebie z ostatnią drużyną (w VI. kolejce ze Startem Rymanów). W tej konfrontacji faworytem są gospodarze, ale Górnicy nie stoją na straconej pozycji.
Sędziują: Tomoń, Meier, Łuksa K.

Iskra Przysietnica - Przełom Besko (7 października, godz. 15:30)
Emocji nie powinno zabraknąć w Przysietnicy, gdzie miejscowa Iskra podejmie Przełom Besko. Gospodarze, aktualnie zajmujący przedostatnią pozycję w tabeli, zagrają z aktualną 3. drużyną rozgrywek. Drużyna Iskry nie przegrała już od 3 spotkań i zamierza kontynuować tą passę, lecz było to jedno zwycięstwo i dwa remisy. Tym razem gracze z Przysietnicy chcą wygrać, jednak Przełom nie zamierza tanio oddać skóry, gdyż ostatnio dobrze się wiedzie drużynie z Beska.
Sędziują: Wosiewicz, Samborowski M., Węgrzynowski G.

Leśnik Baligród - Burza Rogi (7 października, godz. 15:30)
Drużyna Leśnika Baligród jest ostatnio w kryzysie, o czym świadczy nawet 13. pozycja w tabeli. Ostatnie trzy mecze (w tym jeden walkower) Leśnicy przegrali, przy czym nie strzelili bramki. Czas na przełamanie się. Rywalem będzie beniaminek - Burza Rogi. Drużyna z Rogów ostatnio podzieliła się punktami z Iskrą Przysietnica i jej zadaniem będzie wywiezienie z ciężkiego terenu z Baligrodu choćby jednego punktu. Sporą niespodzianką byłoby zapewne zwycięstwo Burzy, a taki wynik przy dobrej postawie zespołu z Rogów jest możliwy.
Sędziują: Domaradzki, Baran, Śmietana L.

Start Rymanów - Bieszczady Ustrzyki Dolne (7 października, godz. 15:30)
Gospodarze tego spotkania są ostatnio w dobrej dyspozycji, gdyż wygrali ostatnie dwa spotkania (ze Strachociną i w Korczynie), a do tego OZPN przyznał im walkower za zremisowany mecz ze Stalą II Sanok. Dzięki temu drużyna z Rymanowa awansowała na 9. pozycję w tabeli i traci do swojego najbliższego rywala 2 oczka. Będą nim Bieszczady Ustrzyki Dolne, jedna z mocniejszych ekip tych rozgrywek, która ostatnio podzieliła się punktami z Iwonką Iwonicz. Drużyna z Ustrzyk Dolnych nie przegrała już od 5 meczów i będzie chciała przedłużyć tą passę, wywożąc z Rymanowa 3 punkty.
Sędziują: sędziowie z KS Dębica

pauzuje Szarotka Uherce