Kolejna porażka, tragiczne sędziowanie.

• autor: lksglowienka, 2012-10-06 17:58

Iwonka Iwonicz - LKS Głowienka 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Zima' 10  2:0 Pulnar' 90+4

Iwonka: Kielar - Łuszcz, Grochowski, Wais (35 Bołd), Szajna - Winiarski, Pulnar, Nycz, Rajchel - Koszela (46 Sołtysik), Zima

Głowienka: T. Biały - Kolasiński, Stanisławczyk, Dubis, Frydrych - Majkut (46 Frączek), Półchłopek, Guzik, Borek (60 Hejnar) - Krupa, W. Biały

Sędziowali A. Kijowski, Kopacz, T. Kijowski. Żółte kartki (Głowienka): T. Biały, Krupa, W. Biały (dwie). Czerwone kartki: Winiarski (33, druga żółta) - Stanisławczyk (47), W. Biały (90+1, druga żółta). Widzów 200.

relacja w rozwinięciu

Sporo emocji dostarczyło sobotnie spotkanie na stadionie w Iwoniczu, gdzie miejscowa Iwonka podejmowała wicelidera rozgrywek z Głowienki. Gospodarze, mimo iż byli słabszym zespołem od swojego rywala, wygrali to spotkanie. Pierwszą bramkę zdobył w 10 minucie Zima, który po wrzutce z prawej strony, niepilnowany w polu karnym płaskim strzałem pokonał T. Białego. Nasza drużyna miała w tym meczu dość dużą przewagę, ale nie potrafiła tego udokumentować choćby jedną bramką, mimo wielu okazji, których nie wykorzystali m.in.: W. Biały, Krupa, Frydrych. Głównym reżyserem spotkania był sędzia A. Kijowski, który swoimi pomyłkami (szczególnie w kierunku naszej drużyny) doprowadzał do zbyt nerwowej atmosfery. Dał o sobie znać w 20 minucie, kiedy to wychodzącego na czystą pozycję Borka sfaulował jeden z obrońców Iwonki i ukarał go tylko żółtą kartką. Przez większość meczu popełniał wiele błędów oraz pokazał dużo kartek, w tym trzy czerwone (dwukrotnie za drugą żółtą). Drugą bramkę Iwonka zdobyła w doliczonym czasie II połowy, kiedy to po akcji zespołowej Pulnar strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza.