Zimowe transfery w LKS-ie.

• autor: lksglowienka, 2013-03-15 19:10

Przerwa zimowa to nie tylko czas treningów i przygotowań do rundy wiosennej. Dla drużyn to okazja, aby wzmocnić swoją kadrę. W naszej drużynie nie obyło się bez zmian kadrowych. Po stronie przybytków mamy dwa powroty oraz jednego gracza, który będzie miał okazję zadebiutować w naszej drużynie. Martwi fakt, że opuściło drużynę siedmiu zawodników, z czego sześciu młodzieżowców. O zmianach personalnych kadry naszych seniorów w rozwinięciu newsa.

Do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników:

Artur Makoś (urodzony 13.02.1984) -
zawodnik występujący na pozycji środkowego obrońcy lub środkowego pomocnika, ostatnio gracz Przełęczy Dukla, z którą awansował do IV ligi w poprzednim sezonie. Grał w naszej drużynie w rundzie wiosennej sezonu 2010/11, grając w 11 spotkaniach, gdzie zdobył 5 bramek i zaliczył 1 asystę. Wychowanek Victorii Dobieszyn, grał również w Karpatach Krosno, Nafcie Jedlicze i Starcie Rymanów, ale największe sukcesy odnosił z Partyzantem Targowiska, z którym awansował do klasy okręgowej, a rok później do IV ligi.

Kamil Wiernasz (urodzony 1.07.1993) -
młodzieżowiec, sprowadzony do drużyny z LKS Lubatowa (klasa "B" - grupa III), w którym w rundzie jesiennej obecnego sezonu grał w 13 spotkaniach i zdobył 1 bramkę (dane ze strony internetowej LKS Lubatowa). Grał we wszystkich zimowych sparingach naszej drużyny, przez trenera był ustawiany na prawym skrzydle lub w ataku. Bardzo możliwe jest, że wystąpi w pierwszej jedenastce w meczu z Bieszczadami Ustrzyki Dolne.

Filip Półchłopek (urodzony 16.08.1993) -
kolejny zawodnik, który po dłuższej przerwie wraca do naszego klubu, którego jest wychowankiem. Najdłuższy okres swojej przygody z piłką spędził w drużynach młodzieżowych Karpat Krosno. Grał również w drużynach juniorskich Nafty Jedlicze i Kotwicy Korczyna. W naszej drużynie grał ostatnio w rundzie jesiennej sezonu 2010/11, gdzie rozegrał 7 spotkań w seniorach i 8 meczów w juniorach. Na jesień nie grał w żadnym klubie, ostatnio grał w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu we wcześniej wspomnianych juniorach krośnieńskich Karpat.

Jednak drużynę opuściło aż siedmiu piłkarzy, z czego sześciu z nich to młodzieżowcy:

Radosław Frydrych i Tomasz Wilk przechodzą do A-klasowej Tęczy Zręcin, która po rundzie jesiennej zajmuje niską, 14. pozycję w ligowej tabeli. Obydwaj zawodnicy to wychowankowie naszego klubu, z którym są związany od 2003 klubu, gdzie zaczynali grę w drużynie młodzików. Przeszli wszystkie drużyny młodzieżowe, kończąc na grze w seniorach, gdzie pierwszy z nich rozegrał dotychczas 95 spotkań, zdobywając przy tym 14 goli. Natomiast ten drugi grał w 32 meczach drużyny seniorów. Zarówno Frydrych, jak i Wilk przeszli do drużyny ze Zręcina na zasadzie półrocznego wypożyczenia

Mateusz Majkut będzie na wiosnę graczem drużyny ze swojej rodzinnej miejscowości - KS Szczepańcowa, która zajmuje po rundzie jesiennej 7. pozycję w klasie "C" - grupie III. Mateusz to również nasz wychowanek, w naszym klubie grał od 2007 roku. Cztery lata później zadebiutował w drużynie seniorów w wygranym meczu z Dębowczanką Dębowiec (8-0), gdzie przy jednej z bramek zaliczył asystę. Dotychczas w drużynie seniorów zagrał w 43 meczach. Razem z nim do wcześniej wspomnianego KS-u Szczepańcowa przechodzi Mateusz Krupa, który grał w naszej drużynie juniorów, jednak zaliczył też na jesień jeden występ w drużynie seniorów.

Kolejnym zawodnikiem, który opuszcza naszą drużynę jest 17-letni Adam Florczak. Nasz wychowanek został wypożyczony do juniorów młodszych Karpat Krosno, która to drużyna będzie grać w rundzie wiosennej w Lidze Makroregionalnej. W rundzie jesiennej zadebiutował w drużynie seniorów, gdzie rozegrał 5 spotkań. Z naszym klubem związany od 2006 roku, gdzie rozpoczął grę w drużynie młodzików.

Ponadto drużynę opuszczają Rafał Kubit, który przysłowiowo "zawiesił buty na kołku" oraz Piotr Stopa. Piłkarz ten rozegrał na jesień tylko 3 spotkania ligowe i zdobył 2 bramki w meczu Przełomem Besko. Prawdopodobnie będzie zawodnikiem B-klasowego Czardasza Osiek Jasielski.

autor: ~kibic 2013-03-21 11:33:40

avatar kolejka odwolana