ogółem: 2 917 540

Remis na inaugurację.

• autor: lksglowienka, 2013-04-14 18:43

LKS Głowienka - Górnik Strachocina 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Łuczka' 4 (karny)  0:2 Mosoń' 18 (samobójcza)  1:2 W. Biały' 21 (karny)  2:2 Delimat' 77

Głowienka: T. Biały - Makoś, Kolasiński (55 Hejnar), Mosoń (46 Guzik), Stanisławczyk - Krupa, Wiernasz (75 Boruta), P. Półchłopek, F. Półchłopek - W. Biały, Delimat

Górnik: Czarnecki - T. Koczera, Barski, Piotrowski, Cisek - Kot (80 Winnicki), P. Koczera, Bok, Kowalczyk - Malik, Łuczka

Sędziowali Prajsnar, K. Łuksa, L. Szelc. Żółte kartki (Głowienka): W. Biały, Guzik, Kolasiński. Widzów 100.

relacja w rozwinięciu

Wynikiem remisowym zakończyło się inauguracyjne spotkanie w Głowience, gdzie miejscowy LKS zagrał po dłuższej przerwie (od 7 czerwca ubiegłego roku), spowodowanej brakiem licencji. Co do meczu, to zaczął się on źle dla gospodarzy, którzy już w 4 minucie stracili bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za faul jednego z obrońców. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Łuczka. Miejscowi drugą bramkę stracili w 18 minucie. Po dośrodkowaniu prawego pomocnika Górnika, będący w polu karnym Mosoń, wybił piłkę tak niefortunnie, że ta wpadła do bramki obok bezradnego T. Białego. Chwilę później padła kontaktowa bramka dla Głowienki z rzutu karnego. Za faul na W. Białym na 10 metrze, sam poszkodowany nie dał szans Czarneckiemu. W późniejszej części pierwszej połowy gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do wyrównania, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. W drugiej połowie więcej okazji mieli Górnicy, ale bramkę w 77 minucie zdobyli gospodarze, którzy zasłużyli na remis. Po długim wyrzucie z autu W. Białego, debiutujący w barwach LKS-u Delimat, płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Górnika. W końcówce obydwie drużyny miały okazję przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, ale żadna z nich nie potrafiła tego wykorzystać.