Podsumowanie sezonu 2013/14.

• autor: lksglowienka, 2014-07-07 19:17

22 czerwca zakończyły się rozgrywki piłkarskie w sezonie 2013/14. Dla naszej drużyny, która była spadkowiczem z okręgówki nie był to udany sezon, jednak mimo słabej rundy jesiennej, zdołaliśmy się utrzymać w klasie "A". O utrzymanie walczyliśmy do ostatniej kolejki, w której pokonaliśmy Ostoję Kołaczyce 2-0. W rozwinięciu newsa ukazujemy podsumowanie niedawno zakończonego sezonu w wykonaniu zarówno seniorów, jak i drużyn młodzieżowych.

SENIORZY

Seniorzy startowali do nowego sezonu w bardzo przemeblowanym składzie, gdyż drużynę po spadku z klasy okręgowej opuściło aż 13 zawodników. Zastąpili ich głównie wychowankowie, którzy wrócili do macierzystego klubu. Niektórzy z nich wrócili z innych klubów, natomiast część wróciła do gry po dłuższym czasie przerwy. Na stanowisku trenera również doszło do zmiany. Po 3 latach do Głowienki wrócił Mieczysław Tomkiewicz, który zastąpił Andrzeja Białego. Do pierwszego meczu przystąpiliśmy z marszu, nie rozgrywając ani jednego meczu kontrolnego. Inauguracyjny mecz z Polonią Kopytowa zakończył się remisem 2-2. Ogólnie runda jesienna była w wykonaniu zespołu bardzo słaba, gdyż w 15 meczach zgromadziliśmy zaledwie 7 punktów. Zwycięstwo z rezerwami dukielskiej Przełęczy oraz remisy z wcześniej wspomnianą Kopytową, Victorią Kobylany, Dragonem Nowy Glinik i Orłem Lubla to było za mało, aby myśleć o dobrej pozycji. Po jesieni zajmowaliśmy 15. miejsce, a celem na rundę wiosenną było zapewnienie sobie utrzymania. Początek rundy rewanżowej nie napawał optymizmem. 4 mecze - 4 porażki. Przełamanie nastąpiło w Dukli, gdzie po raz drugi w sezonie pokonaliśmy Przełęcz II. Następnie przyszło 3 porażki z rzędu i sytuacja zrobiła się dramatyczna. Kolejnym przełomowym momentem był mecz z Huraganem Zarzecze. Po dobrym meczu nasza drużyna wygrała 3-1. Następne dwa mecze to kolejne zwycięstwa (z Nowym Glinikiem 7-0 i z Lublą 4-0). W kolejnych 3 meczach drużyna zdobyła zaledwie 1 punkt (remis z Nienaszowem 1-1, porażki w Osobnicy i Faliszówce), także w ostatnim meczu z Kołaczycami trzeba było wygrać i liczyć na porażkę Przełęczy II Dukla z walczącą o awans Kotwicą Korczyna. Świetnie się ułożyło, gdyż nasza drużyna wygrała 2-0, zaś Dukla, która w rundzie wiosennej miała poważne problemy kadrowe przegrała z Kotwicą 0-1, co dało nam utrzymanie. Ciekawostką jest fakt, że w ciągu sezonu w naszej drużynie zagrało aż 38 zawodników.

Wyniki - jesień:
Polonia Kopytowa 2-2 (D), Sobniów Jasło 1-3 (W), Victoria Kobylany 0-0 (D), Kotwica Korczyna 0-2 (W), Przełęcz II Dukla 3-2 (D), OKS Markiewicza Krosno 0-3 walkower (W, na boisku 2-2), Gaudium Łężyny 0-3 (D), Burza Rogi 0-1 (W), Huragan Zarzecze 0-2 (W), Dragon Nowy Glinik 0-0 (D), Orzeł Lubla 0-0 (W), Sparta Osobnica 0-1 (D), Tempo Nienaszów 1-2 (W), Orzeł Faliszówka 1-4 (D), Ostoja Kołaczyce 0-6 (W)

Wyniki - wiosna:
Polonia Kopytowa 0-2 (W), Sobniów Jasło 0-1 (D), Victoria Kobylany 0-4 (W), Kotwica Korczyna 2-4 (D), Przełęcz II Dukla 0-1 (W), OKS Markiewicza Krosno 1-4 (D), Gaudium Łężyny 0-4 (W), Burza Rogi 1-3 (D), Huragan Zarzecze 3-1 (D), Dragon Nowy Glinik 7-0 (W), Orzeł Lubla 4-0 (D), Sparta Osobnica 1-4 (W), Tempo Nienaszów 1-1 (D), Orzeł Faliszówka 3-6 (W), Ostoja Kołaczyce 2-0 (D)

Ogółem:
23 punkty, 6 zwycięstw - 5 remisów - 19 porażek. Stosunek bramek: 34-65.

Bramki strzelali:
Radosław Frydrych 12 (2 jesienią, 10 wiosną), Jakub Hejnar 8 (2, 6), Paweł Półchłopek 3 (0, 3), Michał Guzik 2 (0, 2), Tomasz Ziobro 2 (0, 2), Konrad Guzik 1 (1, 0), Filip Półchłopek 1 (1, 0), Adam Florczak 1 (0, 1), Przemysław Zajdel 1 (0, 1), Łukasz Niemiec 1 (0, 1), Piotr Guzik 1 (1, 0), samobójcze - 1

Grali:
Łukasz Frydrych, Jakub Urbanek - Piotr Guzik (kapitan), Radosław Frydrych, Jakub Hejnar, Paweł Półchłopek, Konrad Guzik, Tomasz Wilk, Rafał Kubit, Adam Florczak, Tomasz Ziobro, Mateusz Frączek, Bartłomiej Nawrocki, Michał Guzik, Kamil Bazentkiewicz, Łukasz Niemiec, Michał Jurczak, Filip Półchłopek, Wojciech Guzik, Robert Kubit, Grzegorz Borek, Karol Kozieradzki, Piotr Drozd, Aleksander Łanowy, Piotr Gajda, Łukasz Celny, Przemysław Zajdel, Marcin Niemiec, Maciej Barański, Michał Grocholski, Oskar Pelczar, Kamil Drobek, Krzysztof Karnasiewicz, Kamil Strączek, Robert Płonka, Norbert Mazur, Krzysztof Wiśniewski, Roland Liberacki
Trener: Mieczysław Tomkiewicz

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Po bardzo słabym poprzednim sezonie, drużyna juniorów zrobiła znaczący postęp, kończąc rozgrywki w połowie tabeli. Kto wie co by było, gdyby nie słaba runda wiosenna. gdyż po jesieni juniorzy zajmowali 3. pozycję ze stratą 1 punktu do Burzy Rogi. Na wiosnę drużyna grała jednak słabo, zdobywając zaledwie 9 punktów. Trampkarze również zajęli na koniec sezonu 5. pozycję i podobnie jak juniorzy, po jesieni byli na trzecim placu. Jednak oni w porównaniu do juniorów grali nieco lepiej, ale porażka w ostatnim meczu z Guzikówką Krosno spowodowała, że zostaliśmy zepchnięci z podium. Mimo to obydwu drużynom należą się brawa, a trener Mateusz Gumienny w przyszłym sezonie może zrobić całkiem niezłe drużyny. Oby tylko naszej młodzieży "sodówka" nie uderzyła do głowy. Jeśli chodzi zaś o naszą najmłodsza drużynę to zajęła ona co prawda ostatnie miejsce w swoich rozgrywkach, ale zdobycz 11 punktów i tak jest lepszym wynikiem, niż zapowiadano. Drużynę przez większość sezonu prowadził Łukasz Frydrych, który przejął "pałeczkę" po Piotrze Zajdlu. Nie wiadomo, czy w przyszłym sezonie drużyna młodzików będzie istnieć, gdyż w tym sezonie aż 10 zawodników skończyło wiek młodzika. Niedługo na stronie i na tablicach informacyjnych w okolicy ukażą się informacje dotyczące naboru do tej drużyny. Oczywiście do juniorów i trampkarzy nowe twarze również zapraszamy!!!

Najlepsi strzelcy drużyn młodzieżowych - Sezon 2013/14

Juniorzy - Krystian Kurowski - 12, Piotr Gajda i Krzysztof Wiśniewski - 7
Trampkarze - Kamil Wanat - 14, Krystian Zajdel - 8, Patryk Kucza i Wojciech Urbański - 5
Młodzicy - Dawid Wilk - 5, Jakub Guzik - 4