U siebie z Jasiołką.

• autor: lksglowienka, 2016-04-14 17:14

W ostatniej dekadzie nasi seniorzy przeciwko Jasiołce zagrali 9 razy. Częściej wygrywali piłkarze ze Świerzowej, podobnie było w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

W najbliższą niedzielę (17.04) na stadionie w Głowience zostaną rozegrane po raz kolejny "małe derby", w których nasza drużyna seniorów podejmie zespół Jasiołki Świerzowa.

więcej w rozwinięciu, fot. własne

W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 16. kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy "B" - grupy II seniorów, dojdzie do tzw. "małych derbów", w których nasza drużyna podejmie zespół Jasiołki Świerzowa. Chociaż co prawda terytorialne Głowienka i Świerzowa Polska nie graniczą ze sobą, ani nie należą do tej samej gminy, to pojedynki między zespołami LKS-u i Jasiołki nazywane są "małymi derbami", ze względu na bliską odległość pomiędzy obydwoma miejscowościami (5 km) oraz emocjami, jakie tym drużynom towarzyszyły w dotychczasowych meczach. W tym sezonie obydwu drużynom przyszło mierzyć się w rozgrywkach klasy "B". Jasiołka występuje jako beniaminek (w ubiegłym sezonie 2. miejsce w klasie "C", zaś nasz zespół jest spadkowiczem z klasy "A". W tej rundzie nasz niedzielny rywal dwukrotnie przegrał, jednak ich rywalami były zespoły z Lubatówki i Kombornii, które plasują się w górnej części tabeli. Natomiast nasza drużyna po dwóch zwycięstwach na wiosnę, w trzecim spotkaniu również będzie chciała sięgnąć po komplet punktów, tym bardziej, że w rundzie jesiennej dostała "lanie" od piłkarzy ze Świerzowej, przegrywając 0-4, więc będzie okazja za zmazanie plamy z jesieni.

Zapraszamy wszystkich kibiców w niedzielne popołudnie na stadion do Głowienki. Mecz rozpocznie się o godz. 15:00, zbiórka zawodników o godz. 14:10 na stadionie. Sędziować będzie trójka arbitrów z Jasła: S. Rak, Sokołowski, Mocek.