dzisiaj: 797, wczoraj: 526
ogółem: 2 915 953

Victoria nad Victorią.

• autor: lksglowienka, 2016-05-08 19:23

Nasza drużyna seniorów pokonała na własnym stadionie w meczu 20. kolejki klasy "B" - grupy II drużynę Victorii Dobieszyn 2-0 (1-0).

więcej w rozwinięciu, fot. Marcin Pirga

Przed pierwszym gwizdkiem spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż na przeciwko sobie stanęły zespoły, które przed tą kolejką zgromadziły tyle samo punktów, a miejscowym zależało na zwycięstwie tym bardziej, że w jesieni przegrali w Dobieszynie. Mecz dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny, która w 6 minucie objęła prowadzenie. Kolejną swoją bramkę zdobył Jakub Hejnar, który wykorzystał brak porozumienia w defensywie gości i strzałem z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki. Kilka minut później mogliśmy podwyższyć rezultat. Najpierw piłka po mocnym strzale Florczaka z rzutu wolnego odbiła się od słupka, a następnie M. Guzik z kilku metrów nie trafił do pustej bramki. Goście dobrą okazję do wyrównania mieli w 30 minucie. Po strzale napastnika Victorii piłkę na rzut rożny sparował Urbanek. W drugiej połowie było jeszcze ciekawiej pod bramką gości. Swoje okazje mieli kolejno: Hejnar, który z kilku metrów nie trafił w bramkę, Florczak, ponownie wykonując rzut wolny, lecz piłka odbiła się od poprzeczki oraz K. Guzik, który nie wykorzystał rzutu karnego za faul na Hejnarze. Obrońca gości za ten faul obejrzał czerwoną kartkę. W 72 minucie padła druga bramka w meczu w sposób kuriozalny. Rafał Kubit wykonywał rzut wolny z blisko połowy boiska. Piłka wykorzystując nieco wiejący wiatr, przelobowała ustawionego zbyt daleko od bramki bramkarza i wpadła do siatki. Po straconej bramce osłabieni goście próbowali jeszcze gonić wynik, jednak ich ataki okazały się bezskuteczne.