dzisiaj: 553, wczoraj: 1023
ogółem: 2 916 732

Porażka z Błękitnymi.

• autor: lksglowienka, 2017-04-24 08:08

Porażką 1-3 (1-1) zakończyło się niedzielne spotkanie naszych seniorów, w którym podejmowali zespół Błękitnych Żeglce.

więcej w rozwinięciu

Po końcowym gwizdku sędziego, zawodnicy i sympatycy naszej drużyny byli mocno rozczarowani tym, co stało się w niedzielne popołudnie na stadionie w Głowience. Mecz przeciwko Błękitnym Żeglce rozpoczął się znakomicie dla naszych, którzy już na samym początku meczu objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Jakub Hejnar, uderzając sprzed linii pola karnego z woleja, a piłka wpadła tuż przy słupku. Nasza drużyna mogła prowadzić jeszcze wyżej, ale nasi zawodnicy marnowali dogodne okazje. Tuż przed przerwą goście wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niezdecydowanie naszej defensywy wykorzystał zawodnik Błękitnych i strzałem z bliskiej odległości pokonał naszego bramkarza. W drugiej połowie nasz zespół zagrał bardzo słabo, co wykorzystali rywale. W 62 minucie wykorzystali pewnie rzut karny, podyktowany za faul jednego z naszych obrońców. Kwadrans później goście ustalili wynik spotkania, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Bierną postawę zachowali w tej sytuacji ponownie nasi defensorzy, którzy nie potrafili obliczyć toru lotu piłki, a ta ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki. Na minus zasługuje również postawa sędziego głównego, który dwukrotnie nie pofatygował się wyciągnąć kartki z kieszeni w sytuacjach, kiedy nasz zawodnik wychodził na czystą pozycję i będąc tuż przed bramkarzem, został sfaulowany przed polem karnym. Choć zapewne drużyna przyjezdnych była drużyną lepszą w niedzielnym meczu i zdobyła 3 punkty, to takie sędziowanie pozostawia wiele do życzenia. Mamy nadzieję, że takich sytuacji na boiskach piłkarskich będzie coraz mniej.

Bramka dla naszej drużyny:
1:0 Hejnar' 1

Skład naszej drużyny:
Urbanek - R. Frydrych, Janocha, Lenik (70 G. Borek), K. Guzik - Florczak, Wilk, Kucza, Zajdel - M. Guzik, Hejnar

Sędziowali Stanisław Sokołowski, Adam Węgrzyniak, Janusz Lenik. Żółte kartki: R. Frydrych, Janocha, K. Guzik.