Aktualności

Podsumowanie piłkarskiej jesieni - Seniorzy.

• autor: lksglowienka, 2017-11-11 15:14

Nasze drużyny przed kilkoma tygodniami zakończyły rundę jesienną sezonu 2017/18. W pierwszej części naszego rozważania publikujemy podsumowanie jesiennych zmagań naszych seniorów.

Na drugim miejscu nasi seniorzy zakończyli rundę jesienną w rozgrywkach klasy „B” – gr. IV. Nasza drużyna swoje pierwsze cztery mecze zakończyła zwycięstwami. Jednak triumfy w pierwszych dwóch meczach u siebie z Jasionką (1-0) i na wyjeździe z Nafciarzem Bóbrka (4-2) nie przyszły wcale tak łatwo, a styl prezentowany przez naszą drużynę nie był najlepszy.  Dobra postawa naszej drużyny nastąpiła dwa tygodnie później, po odbytej pauzie, która przypadła na naszą drużynę w 3. kolejce (z rozgrywek tuż przed rozpoczęciem sezonu wycofał się Orlew Suchodół). Nasza drużyna swój kolejny mecz rozegrała w Komborni, z drużyną tamtejszego Dworu. Do przerwy nasi prowadzili 1-0 po bramce zdobytej przez Jakuba Hejnara. Miejscowi wyrównali zaraz na początku drugiej połowy, ale później dzięki bardzo dobrej postawie drużyny w ofensywie, nasi wygrali zasłużenie to spotkanie 4-1. Tydzień później naszym rywalem był spadkowicz z klasy „A” – Błękitni Jasienica Rosielna. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 2-0 po bramkach Michała Guzika i Jakuba Hejnara. W drugiej połowie goście nieco przejęli inicjatywę i nawet zdobyli dwie bramki, ale nasza drużyna jeszcze trzykrotnie pokonała bramkarza Błękitnych i ostatecznie wygrała 5-2. W kolejnym meczu nasz zespół stracił pierwsze punkty w sezonie, remisując na wyjeździe z Orłem Pustyny 3-3. Kto wie, jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni (rzutu karnego w pierwszej połowie nie wykorzystał Michał Guzik) oraz nie popełnili rażących błędów w defensywie. Rehabilitacja za wpadkę w Pustynach nastąpiła tydzień później, kiedy to nasza drużyna w meczu „na szczycie” pokonała po bardzo dobrej grze drużynę Rotaru Węglówka 4-0. Przeciwko Rotarowi swój dzień miał kapitan naszej drużyny Radosław Frydrych, który popisał się hat-trickiem. Czwarte trafienie dołożył Krystian Zajdel. Po tym spotkaniu drużyna popadła w kryzys, który rozpoczął się od porażki 0-1 w meczu derbowym na wyjeździe z Guzikówką. Kolejny mecz co prawda nasza drużyna wygrała u siebie z Beskidem Równe 1-0, ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, jak można było przed meczem przypuszczać. Strzelcem zwycięskiej bramki był Michał Guzik. Następne spotkanie nasi zawodnicy również zagrali u siebie, podejmując niżej notowany LKS Lubatowa. Na naszą drużynę spadła plaga kontuzji i musiała przystąpić do tego meczu mocno osłabiona. Niestety, nasi przegrali swój drugi mecz w sezonie, ulegając Lubatowej 1-2 i w tabeli spadli na 2. miejsce. Na zakończenie rundy nasza drużyna rozegrała kolejny mecz derbowy, tym razem były to derby gminne na wyjeździe z Tornado Wrocanka. Przed meczem były pewne obawy o postawę naszej drużyny. Nikt się jednak nie spodziewał, że zwycięstwo z ligowym outsiderem przyjdzie tak ciężko. Zarówno nasza drużyna, jak i rywale mieli sporo okazji na zdobycie bramek, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero na 15 minut przed końcem. Strzelcem pierwszego gola był 16-letni Dawid Guzik, a 10 minut później na 2-0 był Michał Guzik, po podaniu innego 16-latka, Kamila Kuczy. Tornado zdobyło kontaktową bramkę tuż przed końcem, ale na nasze szczęście udało się ten mecz wygrać.

Jeśli chodzi o wyróżnienia w naszej drużynie, to na pewno warto docenić doświadczonego Jakuba Hejnara, kapitana Radosława Frydrycha i młodego 17-letniego Krystiana Zajdla, którego brak w ostatnich dwóch meczach z powodu kontuzji był bardzo widoczny. Wszyscy trzej wymienieni zawodnicy zdobyli po 5 bramek. Na plus można docenić również fakt, że w drużynie stawiano na młodych wychowanków, którzy niedawno zakończyli wiek juniora, bądź są jeszcze juniorami, m.in. Patryka i Kamila Kuczę, Kamila Rudnego, Dawida i Kacpra Guzików. Z drugiej strony spowodowane to było wąską kadrą, którą dysponowała nasza drużyna w rundzie jesiennej. Wszyscy zainteresowani losami naszej drużyny seniorskiej zdają sobie sprawę, że aby powalczyć w rundzie wiosennej o awans będą konieczne wzmocnienia 2-3 zawodnikami. Martwiła również trochę postawa w niektórych meczach gry naszej defensywy, która popełniała spore błędy, które skutkowały utratami bramek. 12 straconych goli w 10 meczach to może jeszcze nienajgorszy wynik, ale mogło być zupełnie lepiej. Mamy nadzieję, że zawodnicy dobrze przepracują zimę i w rundzie jesiennej dzięki dobrej postawie powalczą o awans do klasy „A”. Przypomnijmy jeszcze, że 1. miejsce premiowane jest awansem, zaś drugie grą w barażu o awans, w którym rywalem będzie wicemistrz klasy „B” – grupy III.

2. LKS Głowienka
10 meczów, 22 punkty, 7 zwycięstw – 1 remis – 2 porażki. Stosunek bramek: 25-12.

Wyniki:
Huragan Jasionka 1-0 (d), Nafciarz Bóbrka 4-2 (w), Dwór Kombornia 4-1 (w), Błękitni Jasienica Rosielna 5-2 (d), Orzeł Pustyny 3-3 (w), Rotar Węglówka 4-0 (d), Guzikówka/Koniczynka Krosno 0-1 (w), Beskid Równe 1-0 (d), LKS Lubatowa 1-2 (d), Tornado Wrocanka 2-1 (w)

Strzelcy bramek:
Krystian Zajdel 5, Jakub Hejnar 5, Radosław Frydrych 5, Michał Guzik 4, Mirosław Pelc 2, Kamil Strączek 1, Tomasz Wilk 1, Dawid Guzik 1, samobójcza 1 (zawodnik Błękitnych Jasienica Rosielna).