Tornado WrocankaLKS Głowienka
2017-10-21, 15:30:00

LKS Głowienka   KS Szczepańcowa
2018-02-18, 17:00:00

godzina i miejsce do ustalenia

Podsumowanie piłkarskiej jesieni - Seniorzy.

• autor: lksglowienka, 2017-11-11 15:14

Nasze drużyny przed kilkoma tygodniami zakończyły rundę jesienną sezonu 2017/18. W pierwszej części naszego rozważania publikujemy podsumowanie jesiennych zmagań naszych seniorów.

Na drugim miejscu nasi seniorzy zakończyli rundę jesienną w rozgrywkach klasy „B” – gr. IV. Nasza drużyna swoje pierwsze cztery mecze zakończyła zwycięstwami. Jednak triumfy w pierwszych dwóch meczach u siebie z Jasionką (1-0) i na wyjeździe z Nafciarzem Bóbrka (4-2) nie przyszły wcale tak łatwo, a styl prezentowany przez naszą drużynę nie był najlepszy.  Dobra postawa naszej drużyny nastąpiła dwa tygodnie później, po odbytej pauzie, która przypadła na naszą drużynę w 3. kolejce (z rozgrywek tuż przed rozpoczęciem sezonu wycofał się Orlew Suchodół). Nasza drużyna swój kolejny mecz rozegrała w Komborni, z drużyną tamtejszego Dworu. Do przerwy nasi prowadzili 1-0 po bramce zdobytej przez Jakuba Hejnara. Miejscowi wyrównali zaraz na początku drugiej połowy, ale później dzięki bardzo dobrej postawie drużyny w ofensywie, nasi wygrali zasłużenie to spotkanie 4-1. Tydzień później naszym rywalem był spadkowicz z klasy „A” – Błękitni Jasienica Rosielna. Nasza drużyna do przerwy prowadziła 2-0 po bramkach Michała Guzika i Jakuba Hejnara. W drugiej połowie goście nieco przejęli inicjatywę i nawet zdobyli dwie bramki, ale nasza drużyna jeszcze trzykrotnie pokonała bramkarza Błękitnych i ostatecznie wygrała 5-2. W kolejnym meczu nasz zespół stracił pierwsze punkty w sezonie, remisując na wyjeździe z Orłem Pustyny 3-3. Kto wie, jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni (rzutu karnego w pierwszej połowie nie wykorzystał Michał Guzik) oraz nie popełnili rażących błędów w defensywie. Rehabilitacja za wpadkę w Pustynach nastąpiła tydzień później, kiedy to nasza drużyna w meczu „na szczycie” pokonała po bardzo dobrej grze drużynę Rotaru Węglówka 4-0. Przeciwko Rotarowi swój dzień miał kapitan naszej drużyny Radosław Frydrych, który popisał się hat-trickiem. Czwarte trafienie dołożył Krystian Zajdel. Po tym spotkaniu drużyna popadła w kryzys, który rozpoczął się od porażki 0-1 w meczu derbowym na wyjeździe z Guzikówką. Kolejny mecz co prawda nasza drużyna wygrała u siebie z Beskidem Równe 1-0, ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo, jak można było przed meczem przypuszczać. Strzelcem zwycięskiej bramki był Michał Guzik. Następne spotkanie nasi zawodnicy również zagrali u siebie, podejmując niżej notowany LKS Lubatowa. Na naszą drużynę spadła plaga kontuzji i musiała przystąpić do tego meczu mocno osłabiona. Niestety, nasi przegrali swój drugi mecz w sezonie, ulegając Lubatowej 1-2 i w tabeli spadli na 2. miejsce. Na zakończenie rundy nasza drużyna rozegrała kolejny mecz derbowy, tym razem były to derby gminne na wyjeździe z Tornado Wrocanka. Przed meczem były pewne obawy o postawę naszej drużyny. Nikt się jednak nie spodziewał, że zwycięstwo z ligowym outsiderem przyjdzie tak ciężko. Zarówno nasza drużyna, jak i rywale mieli sporo okazji na zdobycie bramek, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero na 15 minut przed końcem. Strzelcem pierwszego gola był 16-letni Dawid Guzik, a 10 minut później na 2-0 był Michał Guzik, po podaniu innego 16-latka, Kamila Kuczy. Tornado zdobyło kontaktową bramkę tuż przed końcem, ale na nasze szczęście udało się ten mecz wygrać.

Jeśli chodzi o wyróżnienia w naszej drużynie, to na pewno warto docenić doświadczonego Jakuba Hejnara, kapitana Radosława Frydrycha i młodego 17-letniego Krystiana Zajdla, którego brak w ostatnich dwóch meczach z powodu kontuzji był bardzo widoczny. Wszyscy trzej wymienieni zawodnicy zdobyli po 5 bramek. Na plus można docenić również fakt, że w drużynie stawiano na młodych wychowanków, którzy niedawno zakończyli wiek juniora, bądź są jeszcze juniorami, m.in. Patryka i Kamila Kuczę, Kamila Rudnego, Dawida i Kacpra Guzików. Z drugiej strony spowodowane to było wąską kadrą, którą dysponowała nasza drużyna w rundzie jesiennej. Wszyscy zainteresowani losami naszej drużyny seniorskiej zdają sobie sprawę, że aby powalczyć w rundzie wiosennej o awans będą konieczne wzmocnienia 2-3 zawodnikami. Martwiła również trochę postawa w niektórych meczach gry naszej defensywy, która popełniała spore błędy, które skutkowały utratami bramek. 12 straconych goli w 10 meczach to może jeszcze nienajgorszy wynik, ale mogło być zupełnie lepiej. Mamy nadzieję, że zawodnicy dobrze przepracują zimę i w rundzie jesiennej dzięki dobrej postawie powalczą o awans do klasy „A”. Przypomnijmy jeszcze, że 1. miejsce premiowane jest awansem, zaś drugie grą w barażu o awans, w którym rywalem będzie wicemistrz klasy „B” – grupy III.

2. LKS Głowienka
10 meczów, 22 punkty, 7 zwycięstw – 1 remis – 2 porażki. Stosunek bramek: 25-12.

Wyniki:
Huragan Jasionka 1-0 (d), Nafciarz Bóbrka 4-2 (w), Dwór Kombornia 4-1 (w), Błękitni Jasienica Rosielna 5-2 (d), Orzeł Pustyny 3-3 (w), Rotar Węglówka 4-0 (d), Guzikówka/Koniczynka Krosno 0-1 (w), Beskid Równe 1-0 (d), LKS Lubatowa 1-2 (d), Tornado Wrocanka 2-1 (w)

Strzelcy bramek:
Krystian Zajdel 5, Jakub Hejnar 5, Radosław Frydrych 5, Michał Guzik 4, Mirosław Pelc 2, Kamil Strączek 1, Tomasz Wilk 1, Dawid Guzik 1, samobójcza 1 (zawodnik Błękitnych Jasienica Rosielna).

Grali (czas podawany w minutach):
Radosław Frydrych 898, Krzysztof Janocha 854, Łukasz Frydrych 790, Patryk Kucza 750, Kamil Strączek 741, Krystian Zajdel 709, Kamil Rudny 696, Bartosz Tęczar 685, Michał Guzik 659, Tomasz Wilk 630, Konrad Guzik 625, Adam Florczak 590, Jakub Hejnar 400, Grzegorz Winnicki 284, Dawid Guzik 180, Kamil Kucza 139, Jakub Urbanek 110, Mirosław Pelc 87, Kacper Guzik 45, Bogusław Kozubal 10, Jakub Guzik 1.

Trener grający: Konrad Guzik

Brak aktywnych ankiet.