Klasa "A" - grupa II seniorów - Zapowiedź XIX. kolejki.

• autor: lksglowienka, 2010-05-24 18:06

Drużyna seniorów LKS Głowienka rozegra w najbliższą środę (26.05) na wyjeździe zaległy mecz XIX. kolejki klasy "A" - grupy II seniorów. Rywalem będzie Huragan Jasionka.

Nasza drużyna musi przełamać się po trzech porażkach z rzędu i pokonać na wyjeździe drużynę Huraganu, z którą w rundzie jesiennej wygrała na własnym boisku 5-1, po dwóch bramkach Jakuba Hejnara, a po jednym trafieniu zaliczyli Jakub Mrowiec, Łukasz Zając i Robert Kubit. Nasz środowy rywal w ostatnią niedzielę przegrał w Świerzowej, z tamtejszą Jasiołką 1-2 i zajmuje obecnie 7. pozycję w tabeli z ilością 23 punktów. A więc po raz kolejny gramy z drużyną, która jest niżej od nas w tabeli. Miejmy jednak nadzieję, że zdołamy pokonać drużynę Huraganu. Mecz odbędzie się w środę o godz. 18:00 na stadionie w Jasionce. Sędziować będą: Nowosielski, Sokołowski St., Śmietana B.

W innych spotkaniach XIX. kolejki też powinno być ciekawie. W Bieździedzy dojdzie do meczu na szczycie. Miejscowy Orzeł podejmie lidera, dukielską Przełęcz, który ma 6 punktów przewagi nad najbliższym swoim rywalem, a ostatnio bez problemów pokonał Zamczysko Mrukowa 4-0. W tej kolejce dojdzie też do derbów Jasła, gdzie Sobniów podejmować będzie kandydata do awansu, Czarnych II, którzy ostatnio rozgromili Gaudium Łężyny 7-0. Zespół z Łężyn jest na spadkowym, 13. miejscu z ilością 18 punktów i jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Tym razem będzie musiał pokonać u siebie inną drużynę z czuba tabeli, Ostoję Kołaczyce, która po ostatnim remisie z Orłem Bieździedza nie powiedziała ostatniego słowa i zapewne powalczy do ostatniej kolejki o awans. Bardzo ważny mecz będzie w Pielgrzymce, gdzie mecze jako gospodarz gra Zamczysko Mrukowa, która podejmie inną drużynę, która nie jest jeszcze pewna utrzymania, Jasiołkę Świerzowa. W Krościenku Wyżnym też będzie bardzo ważny mecz. Tamtejszy Wisłok, który po ostatnim zwycięstwie nad Burzą Rogi nadal walczy o utrzymanie zagra z Orłem Faliszówka. Drużyna Burzy Rogi, która również jest nisko w tabeli (dopiero 12. miejsce) zagra z Victorią Kobylany, która po ostatnim ważnym zwycięstwie nad Głowienką nie może być jeszcze pewna utrzymania.