Zła passa trwa dalej.

• autor: lksglowienka, 2010-05-30 13:40

Zła passa trwa dalej.

Seniorzy: LKS Głowienka - Jasiołka Świerzowa 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Winiarski' 17 1:1 Hejnar' 45 1:2 Mosoń' 62

Głowienka: Kozieradzki - P. Guzik, W. Guzik, Rachwał - Bieszczad, Półchłopek (35 Zając), Nawrocki, Mrowiec, Borek - Hejnar, Zima (65 Frydrych)

Jasiołka: Kukulski - P. Michalski, W. Michalski, Preisner - Waliszko, G. Guzik, Mosoń, Sikora, Zuzak - Winiarski (85 Gancarz), Gibadło (90 Kafel)

Sędziowali Zaremba, Ekiert, Bolanowski. Żółte kartki: W. Guzik, Zając - Winiarski, Mosoń. Widzów 150.

relacja w rozwinięciu

Derby nie były udane dla Głowienki, która przegrała już piąty mecz z rzędu. Już na początku pierwszej połowy goście osiągnęli przewagę i mogli wykorzystać kilka sytuacji po błędach obrońców. W 13 minucie Sikora oddał mocny strzał na bramkę z 16 metrów, jednak fantastyczną interwencją popisał się Kozieradzki, który wybił piłkę tak, że ta jeszcze musnęła poprzeczkę i wyszła na róg. Jednak 4 minuty później Jasiołka objęła prowadzenie. Egzekutorem jej był Winiarski, który po wrzutce z lewej strony wzdłuż bramki skierował piłkę głową tuż przy słupku. Od tego momentu Głowienka próbowała odrabiać straty, jednak bez skutku. Dopiero w 45 minucie miejscowi zdobyli wyrównujące trafienie w trochę szczęśliwy sposób, a bramkę głową zdobył Hejnar. Na początku drugiej połowy drużyna gospodarzy miała kilka sytuacji do podwyższenia rezultatu, lecz nie udało im się pokonać Kukulskiego. W 62 minucie błąd popełniła defensywa Głowienki, która dopuściła Mosonia do strzału głową, a piłka odbiła się od słupka, następnie od Kozieradzkiego i wpadła do siatki. Po tej bramce obie drużyny stwarzały sobie po kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, jednak u gospodarzy nie trafili m.in. Mrowiec i Hejnar. W 82 minucie decydujący cios mógł zadać G. Guzik, który przejął piłkę po źle trafionej piłce przez Frydrycha, jednak z najbliższej odległości trafił w słupek.