ogółem: 2 911 087

Zwycięstwo na ciężkim terenie.

• autor: lksglowienka, 2010-10-17 16:36

Seniorzy: Tęcza Zręcin - LKS Głowienka 3:4 (2:1)

Bramki: 0:1 Stec' 30  1:1 W. Żołna' 38  2:1 Limberger' 41  2:2 Stec' 59  2:3 Stec' 73  3:3 Ł. Wilk' 82 (karny)  3:4 Krupa' 84

Tęcza: Maciejewski - Jasłowski, Gruszka, Woźniak (15 Foremny), Bałuka - Ł. Wilk, Limberger, Wąchała, D. Żołna - W. Żołna, Dranka

Głowienka: Kozieradzki - Guzik (87 Frydrych), Frączek, Rachwał, Krupa - Półchłopek, Stanisławczyk, Borek, Strączek (46 B. Wilk) - Zima (80 Mosoń), Stec

Sędziowali Buczyński, Matuszek, Krawiecki. Żółte kartki: Ł. Wilk, Wąchała, Gruszka, Foremny - Rachwał. Widzów 100.

relacja w rozwinięciu

Grad bramek, hat-trick Łukasza Steca, piękna bramka Krupy i niewykorzystany rzut karny przez gospodarzy - tak w skrócie można opisać stojące na niezłym poziomie spotkanie. Już w 2 minucie Głowienka mogła objąć prowadzenie. Po wrzutce Półchłopka z prawej strony, głową z bliskiej odległości strzelał Krupa, ale dobrą interwencją popisał się Maciejewski. Przez pierwsze 30 minut goście posiadali lekką przewagę, napastnikom Głowienki nie udało się jednak pokonać bramkarza Tęczy. Gospodarze próbowali grać z kontry, uruchamiając długimi piłkami W. Żołnę i Wąchałę. W 27 minucie po jednej z kontr Rachwał sfaulował w polu karnym W. Żołnę i sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Dranka strzelił mocno w lewy róg, lecz Kozieradzki wybił piłkę, a dobijający D. Żołna trafił w boczną siatkę. Chwilę później groźny strzał z lewej strony oddał Wąchała, ale Kozieradzki przerzucił piłkę nad poprzeczką. Następna akcja zakończyła się bramką dla gości. Jeden z obrońców gospodarzy chciał wybić piłkę za linię końcową boiska, lecz uderzył zbyt lekko, do piłki doszedł Stec i strzałem po długim rogu pokonał Maciejewskiego. Po zdobyciu bramki podrażnieni gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. W 38 minucie po wrzutce w pole karne trzech obrońców Głowienki nie zdążyło wybić piłki, doszedł do niej W. Żołna i strzałem w "okienko" doprowadził do remisu. 3 minuty później Tęcza wyszła na prowadzenie. Po strzale Ł. Wilka z lewej strony Kozieradzki sparował piłkę na poprzeczkę, która trafiła pod nogi Limbergera, a ten uderzając płasko po ziemi zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Początek drugiej części to gra dosyć chaotyczna, dopiero w 59 minucie po wrzutce W. Guzika piłka trafiła do Steca, a ten dopełnił formalności trafiając z bliskiej odległości do bramki. Od tego momentu gra trochę się zaostrzyła, czego efektem było kilka żółtych kartek. W 73 minucie B. Wilk zdecydował się na strzał z 30 metrów, bramkarz odbił piłkę przed siebie, dobiegł do niej Stec i trafił po raz trzeci w tym meczu. 10 minut później sędzia dopatrzył się kolejnego rzutu karnego dla Tęczy, po dotknięciu piłki ręką przez jednego z defensorów gości. Do piłki podszedł doświadczony Ł. Wilk i nie dał szans Kozieradzkiemu. 2 minuty później Krupa zadał decydujący cios. Uderzył płasko z 20 metrów w długi róg, pokonując golkipera gospodarzy. W 86 minucie Wąchała brutalnie sfaulował W. Guzika, za co obejrzał żółtą kartkę. Stoper Głowienki z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Zastąpił go Frydrych, który w końcówce mógł zdobyć piątą bramkę, jednak piłka po strzale otarła się o obrońcę miejscowych.