Rusza liga! - Zapowiedź XIV. kolejki klasy A.

• autor: lksglowienka, 2011-03-24 16:31

Po blisko 4,5-miesięcznej przerwie ruszają piłkarskie rozgrywki na terenie okręgu krośnieńskiego, w tym klasa "A" - grupa II seniorów. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej tych rozgrywek czeka nas 7 zapewne ciekawych pojedynków.

Do jednego z nich dojdzie w Głowience. Dziewiąty w tabeli LKS zagra z okupującą po rundzie jesiennej ostatnie miejsce - Dębowczanką Dębowiec. Gospodarze, którzy wzmocnili się dwoma doświadczonymi zawodnikami - Wojciechem Białym i Arturem Makosiem są faworytem tego spotkania i nie będą chcieli zawieść swoich kibiców, pokonując teoretycznie najsłabszy zespół rozgrywek, z którym na jesień niespodziewanie zremisowali 1-1. Strzelcem bramki dla LKS-u w tamtym spotkaniu był Piotr Guzik. Ponadto rozegrali w okresie przygotowawczym aż 8 sparingów, z których 7 wygrali. Ulegli tylko wiceliderowi okręgówki - Cosmosowi Nowotaniec. Dębowczanka rozegrała zimą 6 sparingów. 3 wygrali (dwukrotnie z Spartą Osobnica po 3-1 i z Wisłoką Niegłowice 5-0) i 3 zremisowali (z Dragonem Glinik Nowy 1-1, z Liwoczem Brzyska 0-0 i z Gaudium Łężyny 1-1). Jeśli piłkarze z podjasielskiego Dębowca chcą się utrzymać w kl. "A" to muszą zdobywać punkty, szczególnie z początku rundy. Ich rywal nie przegrał już od 6 kolejek i nie będzie chciał przerywać tej passy. Jak spisze się drużyna Andrzeja Białego na inaugurację rundy wiosennej, przekonamy się w niedzielę 27 marca o godz. 11:00 na stadionie w Głowience. Gorąco zapraszamy!!!

W pozostałych spotkaniach XIV. kolejki również nie powinno zabraknąć emocji. Lider - Orzeł Bieździedza wyjedzie do Jasionki, gdzie zagra tam z 13. zespołem w tabeli, tamtejszym Huraganem. Temu zespołowi nie wiodło się zbyt dobrze w sparingach, jednak może zaskoczyć piłkarzy z Bieździedzy, którzy zimą nie wzmocnili swojej kadry. Będzie to ważne spotkanie dla naszej drużyny, bowiem w następnych dwóch kolejkach zagramy z tymi drużynami. Najpierw 3 kwietnia w Bieździedzy z Orłem, a tydzień później na wyjeździe z Huraganem Jasionka.

Marek Dyląg, nowy trener Ostoi, ma za zadanie zająć z kołaczyckim klubem jak najwyższe miejsce w tabeli. W pierwszej wiosennej kolejce przyjdzie się im zmierzyć na własnym boisku z Sobniowem Jasło, który wzmocnił się po rozpadzie II drużyny Czarnych Jasło - doświadczonym 43-letnim Pawłem Kasprzykiem. Ponadto Ostoja oprócz nowego trenera pozyskała kilku nowych piłkarzy. Czy pomogą oni w wywalczeniu pierwszego zwycięstwa na inaugurację rundy? Czas pokaże.

Do Kopytowej, gdzie mecze jako gospodarz gra Orzeł Faliszówka, przyjedzie zespół Zamczyska Mrukowa. Po śmierci prezesa klubu z Mrukowej, śp. Jana Jasionowicza, wydawało się, że ten zespół nie przystąpi do rundy rewanżowej. Wręcz przeciwnie - drużyna ta być może nadal będzie wygrywać, co pokazywała w zimowych sparingach. Jednak będzie ciężko pokonać im doświadczony zespół z Faliszówki, który u siebie poza wpadką z Kombornią radzi sobie całkiem dobrze (4 zwycięstwa - 1 remis - 2 porażki).

Spadkowicz z okręgówki, Kotwica Korczyna ma na początku ciężkie zadanie. Musi stawić czoła nieźle grającej w rundzie jesiennej drużynie Gaudium Łężyny, która ma aspiracje, aby walczyć o awans. Taki cel zapewne mają podopieczni Roberta Gorzynika, którzy raczej nie zawiodą swoich fanów i pokonają na własnym boisku 4. drużynę rundy jesiennej.

Victoria Kobylany, która jest po rundzie jesiennej wiceliderem rozgrywek, podejmie Dwór Kombornia. Zespół z Kombornii, pod wodzą nowego trenera, Janusza Lenika, ma za zadanie pokonac zespół z Kobylan, któremu w sparingach z Krościenkiem II i Głowienką nie wiodło się zbyt dobrze. Piłkarze Victorii jednak nie powinni stracić punktów z bieniaminkiem, tym bardziej, że jeśli przegrają, to zapewne stracą 2. miejsce premiowane awansem.

Inny beniaminek, Tęcza Zręcin na początku rundy zagra na wyjeździe z rogowską Burzą, 5. drużyną po jeiseni. Zespół z Rogów na własnym boisku potrafi być nieobliczalny (potrafił pokonać Kotwicę Korczyna i Orła Bieździedza, a przegrał z Orłem Faliszówka i stracił punkty z Huraganem Jasionka). Piłkarze Tęczy, będą chcieli wykorzystać nierówną grę ich rywala i zdobyć 3 oczka w pierwszej kolejce, tym bardziej, ze ich sytuacja w tabeli nie jest komfortowa.