Szansa na kolejne 3 oczka - Zapowiedź XVII. kolejki klasy A.

• autor: lksglowienka, 2011-04-14 17:15

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach, seniorzy LKS Głowienka zagrają w najbliższą niedzielę na własnym boisku. Rywalem będzie drużyna Orła Faliszówka, która w tabeli jest tuż za naszym zespołem.

Nasza drużyna jak narazie spisuje się świetnie w rundzie wiosennej. Na 3 rozegrane mecze, wszystkie wygrała, z dorobkiem bramkowym 13-2. Jednak ostatnie zwycięstwo nad Huraganem Jasionka nie przyszło łatwo, więc w najbliższej kolejce trzeba będzie postarać się o pewne 3 oczka. Rywalem będzie zespół zajmujący 9. miejsce w tabeli, Orzeł Faliszówka. Zespół ten w meczach wyjazdowych zdobył 9 punktów na 23. W ubiegłej rundzie zremisowaliśmy w Kopytowej, gdzie gra jako gospodarz zespół Orła 1-1, a jedyną bramkę strzelił dla naszej drużyny Radosław Frydrych. Niedzielny rywal to mieszanka rutyny z młodością. Młodych Damiana Waliszko, najlepszego strzelca drużyny i Artura Szalę wspierają doświadczeni: Stanisław Janik, Andrzej Munia, Mariusz Jaskółka. Czy naszej drużynie uda się pokonać nierówno grający zespół z Faliszówki? Przekonamy się w niedzielę 17 kwietnia o godz. 11:00 na stadionie w Głowience. Gorąco zapraszamy!!! Zbiórka zawodników o 10:15.

W pozostałych spotkaniach XVII. kolejki dojdzie do innych sześciu spotkań. Trzy z nich będą pojedynkami zespołów z czołówki tabeli. Hitem można okrzyknąć spotkanie Orła Bieździedza z liderem, Victorią Kobylany, która podobnie jak nasza drużyna wszystkie mecze w tej rundzie wygrała. Być może będzie to przełomowy mecz dla gospodarzy, którzy w ostatnich dwóch meczach zdobyli zaledwie 1 punkt. Innym ciekawym spotkaniem z górnej części tabeli będzie pojedynek pomiędzy Gaudium Łężyny a Sobniowem Jasło. Zespół z Łężyn, który ostatnio wygrał w Kołaczycach, powalczy o kolejny komplet punktów, gdyż będzie chciał walczyć o awans. Ciekawie też powinno być w Pielgrzymce, gdzie będąca ostatnio w kryzysie drużyna Zamczyska Mrukowa zagra z Burzą Rogi. W tej kolejce dojdzie również do dwóch spotkań pomiędzy zespołami walczącymi o utrzymanie. W Kombornii, miejscowy Dwór podejmie Ostoję Kołaczyce, która po kilku wzmocnieniach jak narazie zawodzi. Być może Ostoja również w tym meczu wykorzysta swój atut, czyli dobra gra w meczach wyjazdowych i pokona najbliższego rywala. Emocji zapewne nie zabraknie też w Zręcinie, gdzie zagrają tam zespoły mające po 12 pkt w tabeli. Miejscowa Tęcza podejmie Huragan Jasionka. Do ostatniego spotkania dojdzie w Dębowcu, gdzie Dębowczanka, która jest coraz bliżej klasy "B", zagra z wiceliderem z Korczyny.