Przerwać złą passę - Zapowiedź XXI. kolejki klasy A.

• autor: lksglowienka, 2011-05-12 15:35

Seniorom LKS-u Głowienka już od 3 meczów nie udało się pokonać rywala. W najbliższą niedzielę (15.05) czas przełamać tę złą serię i postarać się o zwycięstwo. Rywalem będzie Ostoja Kołaczyce.

Po raz ostatni drużynie seniorów LKS Głowienka udało się zdobyć komplet punktów 17 kwietnia br., kiedy to pokonali na własnym boisku Orła Faliszówka 5-1. Od tamtego spotkania nasza drużyna jest w złej passie. Dwa punkty w trzech meczach o czymś jednak mówią. Również straciliśmy szansę na awans do okręgówki, a do najbliższego rywala w tabeli tracimy aż 8 punktów. Jednak trzeba do końca sezonu grać jak najlepiej i odnosić zwycięstwa. W najbliższą niedzielę podejmować będziemy piłkarzy Ostoi Kołaczyce. Podopieczni Marka Dyląga zajmują w tabeli zaledwie 11. miejsce z ilością 20 punktów i walczą o utrzymanie. W ostatniej kolejce przegrali w meczu derbowym z Orłem Bieździedza 0-2. W meczach wyjazdowych radzą sobie lepiej niż u siebie, o czym przekonaliśmy się w ubiegłym sezonie, kiedy to po zaciętym meczu wygraliśmy na własnym boisku 3-2. Natomiast na jesień tego sezonu w Kołaczycach padł remis 1-1, a strzelcem bramki był Michał Zima.

Jak będzie teraz, przekonamy się w niedzielę 15 maja o godz. 11:00 na stadionie w Głowience. Zbiórka zawodników o 10:15. Sędziować będą: Garbiński, Zdybek, Opaliński. Zapraszamy!!!

Jak zwykle ciekawie zapowiadają się pozostałe mecze XXI. kolejki grupy II klasy "A". Jeszcze sześć drużyn walczy o awans do okręgówki, a pięć o utrzymanie w klasie "A". Hitem niedzielnej kolejki można okrzyknąć spotkanie Orła Bieździedza z grającym świetnie na wiosnę Sobniowem Jasło, który w 7 meczach drugiej rundy zdobył komplet punktów. Do równie ważnego spotkania pomiędzy drużynami walczącymi o awans dojdzie w Kobylanach, gdzie miejscowa Victoria będzie chciała wykorzystać atut własnego boiska i pokonać lidera z Korczyny, który jeśli najbliższe spotkanie wygra to przybliży się do powrotu do okręgówki. O awans walczy też Burza Rogi, która w tej kolejce jedzie do Kopytowej, gdzie mecze jako gospodarz gra Orzeł Faliszówka. Zespół z Rogów będzie chciał się zemścić Orłowi za niespodziewaną porażkę u siebie w rundzie jesiennej. Ważny mecz w Kombornii. Miejscowy Dwór, który po serii trzech porażek z rzędu podejmie inną drużyną, która nadal walczy o utrzymanie, Huragan Jasionka. Piłkarze Dworu mają dwa punkty przewagi w tabeli nad najbliższym rywalem i nie będą chcieli tego meczu przegrać, gdyż porażka spowoduje, że spadną na miejsce zagrożone degradacją do klasy "B". Będące w kryzysie Zamczysko Mrukowa na swoim stadionie będzie chciało przełamać złą passę i pokonać innego kandydata do awansu, Gaudium Łężyny. Zaś w Dębowcu, pogodzona już raczej ze spadkiem Dębowczanka podejmie Tęczę Zręcin, która jeśli w niedzielę wygra, a Ostoja Kołaczyce przegra w Głowience, to ucieknie jej już na cztery punkty i będzie bliżej utrzymania.