Ciężki mecz w Łężynach - Zapowiedź XXIV. kolejki klasy A.

• autor: lksglowienka, 2011-06-02 10:50

Po ostatnim zwycięstwie nad Tęczą Zręcin, naszych seniorów w ramach XXIV. kolejki klasy "A"  - grupy II czeka wyjazdowe spotkanie w Łężynach, z tamtejszym Gaudium.

Ostatnie zwycięstwo nad drużyną Tęczy spowodowało, że drużyna Głowienki zapewniła już sobie utrzymanie w klasie "A". Tym razem podopiecznych Andrzeja Białego czeka ciężkie wyjazdowe spotkanie. Rywalem będzie drużyna Gaudium Łężyny, która jest jednym z kandydatów do awansu. Zespół z Łężyn ostatnio gra bardzo nieobliczalnie. Ostatnio wygrał na wyjeździe z Orłem Bieździedza 3-1, a tydzień wcześniej uległ u siebie zdegradowanej już Dębowczance 0-1. Na jesień zremisowaliśmy na własnym boisku z Gaudium 2-2, po bramkach Łukasza Steca i Radosława Frydrycha. Jednak trener obydwu tych zawodników nie będzie miał do dyspozycji, gdyż Stec nie jest już naszym zawodnikiem, a Frydrych wyjechał do pracy za granicę. Do drużyny powracają bramkarz Karol Kozieradzki oraz Wojciech Biały, który w ostatnich dwóch meczach nie grał z powodu czerwonej kartki otrzymanej za mecz z Ostoją. Czy uda się naszej drużynie odnieść kolejne zwycięstwo z drużyną z czołówki tabeli? Przekonamy się w niedzielę 5 czerwca o godz. 16:30 na stadionie w Łężynach. Wyjazd zawodników na mecz został zaplanowany na godz. 14:45 z rynku w Głowience. Sędziować będą: Grela, Śnieżek J., Dobosz S.

Do końca sezonu pozostało już tylko trzy kolejki, w których będziemy mogli się dowiedzieć, kto jest coraz bliżej awansu do okręgówki, a kto bliżej degradacji do klasy "B". Wiemy już, że po ostatniej porażce do klasy "B" spadła Dębowczanka Dębowiec, jednak w walce o utrzymanie liczy się jeszcze 3 zespoły: Huragan, Dwór i Tęcza. Najbliżej utrzymania są piłkarze ze Zręcina, którzy w niedzielę na własnym boisku zagrają z pewnym już utrzymania Orłem Faliszówka. Komborski Dwór zagra w wiceliderem z Bieździedzy, a Huragan podejmie inny zespół walczący o awans, Burzę Rogi, która ostatniemu zwycięstwu w Korczynie, nie została skreślona z gry w przyszłym sezonie w klasie okręgowej. Lider z Korczyny w tej kolejce zagra na wyjeździe w Kołaczycach, z tamtejszą Ostoją, która już się utrzymała. O awans walczą jeszcze Sobniów Jasło i Victoria Kobylany, które w tej kolejce zagrają między sobą. Ostatni mecz tej kolejki jest już o przysłowiową "pietruszkę". Zamczysko Mrukowa zagra u siebie z Dębowczanką Dębowiec.